PC Den Anlayan Biri Yardım Ede Bilirmi

aşçı2534

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
merhaba arkadaşlar 1 hafta önce
amd ryzen 7 5800x 3d
rx 7700xt
16gb ram
adadata legened 850 lite
bitefix 360 mm sıvı soğutmalı
nzxt c750 bronz yeni mpdel psu lu
bir sistem dizdik ama sistem oyunlarda aniden kapanıyor fullmarktada 5-7 dk arası kaldıktan sonra tak diye gidiyor sizce sorun ne dir

OmerTurk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam sisteminizde ürün montaj hatası , işlemci macunununuz kötü, işlemciniz arızalı, olabilir.
Kontrollerini sağlamanız sağlıklı olacaktır.

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını bir kontrol edin. Sıvı soğutma montajında sıkıntı olabilir. Ekran kartı arızalı olabilir. Bir de Ramleri stok hıza alıp öyle deneyin.

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
merhaba arkadaşlar 1 hafta önce
amd ryzen 7 5800x 3d
rx 7700xt
16gb ram
adadata legened 850 lite
bitefix 360 mm sıvı soğutmalı
nzxt c750 bronz yeni mpdel psu lu
bir sistem dizdik ama sistem oyunlarda aniden kapanıyor fullmarktada 5-7 dk arası kaldıktan sonra tak diye gidiyor sizce sorun ne dir
TAHMİNİM YA TERMAL MACUNU SÜRMEDİNİZ YADA SOĞÜUTUCUDAKİ JELATİNİ ÇIKARMADINIZ

KS

aşçı2534

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
TAHMİNİM YA TERMAL MACUNU SÜRMEDİNİZ YADA SOĞÜUTUCUDAKİ JELATİNİ ÇIKARMADINIZ
Yok onları yaptık hatta onu bende düşündüm 2 kere daha kontrol ettim ama son kontrolde aio pomp kablosunu takmayı unutmuşum ama taktım sorun devam ediyor bende anlamadım psu da sorun olma ihtimali varmı acaba son fotoğrafta 5dk fulmark testi var 5 dakika sonunda sistem yine kapandı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-02-04-00-45-13-254_com.miui.gallery-edit.jpg
    Screenshot_2024-02-04-00-45-13-254_com.miui.gallery-edit.jpg
    581.2 KB · Görüntüleme: 23
KS

aşçı2534

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Valla hocam topladığınız sisteme attığınız foto kadar özendiyseniz kapanması normal gibime geliyor.
Haaaa hdhdhdhd onu abi attı ya benlik bı durum yok tablonun fotosunu at dediğimde ekran kartı ni atmıştı hdhdhdhh yani haklısınız bende şimdi farkettim sory

KS

aşçı2534

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
garantiye gönderin
Bugün sistemi tekrardan topladık adam akıllı volaranta hiç bişey yoktu sistem zorlansın diye bide fulmark açtım yine akıcı şekilde oynanıyordu ama pubg yi açar açmaz sistem kapandı ve ilk 5dk açılmadı psu çok ısınmış tı ekran kartı aynı şekilde sıvı soğutma boruları da sıcaktı abi ye göre anakart kullanılmış gelmiş çünkü M2 ssd pedleri açık gelmiş jiletini yokmuş üstünde benim fikrimce kasa iyi hava sirkülasyonu sağlayamıyor rampege kasa bu arada

merhADDF

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bugün sistemi tekrardan topladık adam akıllı volaranta hiç bişey yoktu sistem zorlansın diye bide fulmark açtım yine akıcı şekilde oynanıyordu ama pubg yi açar açmaz sistem kapandı ve ilk 5dk açılmadı psu çok ısınmış tı ekran kartı aynı şekilde sıvı soğutma boruları da sıcaktı abi ye göre anakart kullanılmış gelmiş çünkü M2 ssd pedleri açık gelmiş jiletini yokmuş üstünde benim fikrimce kasa iyi hava sirkülasyonu sağlayamıyor rampege kasa bu arada
Egzoz fanına bakın ters takılmış olabilir

Cobra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
sıvı soğutucunun fanları doğru tarafamı takılı 2 borunun çıktığı tarafamı yoksa arka tarafmı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri