PC Den Aşırı Yüksek Ses Geliyor

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
fan sesi gibi duruyor sanki kasa modeliniz nedir?

MeteKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Hocam bende de aynı ses vardı kasayı temizlerken fana zarar vermişim yanlışlıkla ve dengesizlik oluştu. Yüksek ihtimal fan problemi. Bu ses gelmeden önce bilgisayarınıza neler yaptınız (temizlik, sert bir darbe vs.)

KS

valobusn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam bende de aynı ses vardı kasayı temizlerken fana zarar vermişim yanlışlıkla ve dengesizlik oluştu. Yüksek ihtimal fan problemi. Bu ses gelmeden önce bilgisayarınıza neler yaptınız (temizlik, sert bir darbe vs.)
Hocam uzun zamandır bı temizlik yapmadım

MeteKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Hocam uzun zamandır bı temizlik yapmadım
Kasanızın markasını öğrenebilirseniz çok iyi olur üstündeki yazılardan veya aldığınız yerden teyit edebilirsiniz.
Eğer öğrenemediyseniz kasanız ne zamandır kullanılıyor ve hiç fan değişimi yapıldı mı ?

KS

valobusn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kasanızın markasını öğrenebilirseniz çok iyi olur üstündeki yazılardan veya aldığınız yerden teyit edebilirsiniz.
Eğer öğrenemediyseniz kasanız ne zamandır kullanılıyor ve hiç fan değişimi yapıldı mı ?
3 sene önce almıştım hiç temizlik yapmazdım hiç fan değişimi olmadı

MeteKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
3 sene önce almıştım hiç temizlik yapmazdım hiç fan değişimi olmadı
Yüksek ihtimal bu yüzden böyle ses çıkıyor.
Kasayı iyice temizleyin fanlara zarar vermeden ve fanları döndürmeden.
Geçerse hayırlı (düşük ihtimal) olsun geçmezse geçmiş olsun yeni fan almanız gerekiyor.
Aynı zamanda kasanın fanlarını kontrol edin herhangi bir kablo çarpıyor olabilir.

KS

valobusn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Ekli dosyalar

• 17189963988985350201819336691507.jpg
    17189963988985350201819336691507.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 6
  • 17189964455561361916887602433800.jpg
    17189964455561361916887602433800.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 4

MeteKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Frisby çok bela bir markadır kullanıcı geribildirimlerine bakarsak. Bu sebeple fanlarınızda arıza oluşmuş olabilir kablo çarpması var mı kontrolleri sağladınız mı?

KS

valobusn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Frisby çok bela bir markadır kullanıcı geribildirimlerine bakarsak. Bu sebeple fanlarınızda arıza oluşmuş olabilir kablo çarpması var mı kontrolleri sağladınız mı?
Yok hocam baktım genelde kasayi hareket ettirdiği mde bu ses çıkıyor du artık sürekli çıkıyor

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Merhaba bilgisayar çalışırken sırasıyla parmağınızı fanların göbek kısmına dokundurup, durdurun, korkulacak bir durum değil ama orta göbek kısmına, kanatlara dönerken sokmayın parmağınızı, fanlardan tıkırtı takırtı sesi geliyorsa hangisiyse o fan arızalıdır, değiştirirsiniz, o tür kasalardaki fanlar çok kaliteli olmaz 3 senede sorun varsa bile iyi gelmiştir.

MeteKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Yok hocam baktım genelde kasayi hareket ettirdiği mde bu ses çıkıyor du artık sürekli çıkıyor
Aynı sorunu yaşadım fanınız arızalı.
Merhaba bilgisayar çalışırken sırasıyla parmağınızı fanların göbek kısmına dokundurup, durdurun, korkulacak bir durum değil ama orta göbek kısmına, kanatlara dönerken sokmayın parmağınızı, fanlardan tıkırtı takırtı sesi geliyorsa hangisiyse o fan arızalıdır, değiştirirsiniz, o tür kasalardaki fanlar çok kaliteli olmaz 3 senede sorun varsa bile iyi gelmiştir.
Fenomend hocamın dediği şekilde arıalı fanı tespit edip, kasanıza uygun fan boyutunu bulup yeni fan alabilirsiniz.
Yeni fan alacaksanız da tavsiye vermiş olayım bari bu fana bakabilirsin elime yeni ulaştı ve harika bir fan tavsiye ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri