Pc dondu ssd görmüyor

gemini

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
Merhabalar 2 hafta önce ssd yi görmediği için pc yi aldığım satıcıya göndermiştim ve ssd bozuk olduğunu değiştirdiğini söylediler ancak şimdi tekrar aynı sorun ile karşı karşıyayım pc dondu resetlemek istediğimde biosa girdi direkt ne yapmam lazım

ProXLaH

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Merhabalar 2 hafta önce ssd yi görmediği için pc yi aldığım satıcıya göndermiştim ve ssd bozuk olduğunu değiştirdiğini söylediler ancak şimdi tekrar aynı sorun ile karşı karşıyayım pc dondu resetlemek istediğimde biosa girdi direkt ne yapmam lazım
Merhabalar, umarım sorununuz biran önce düzelir. Öncelikle M2 SSD mi kullanıyorsunuz ? Yoksa Sata SSD mi ? Değiştirildiğini söylemişsiniz o yüzden yeni bir SSD bu kadar kısa bir sürede bozulmaz normal şartlarda.

Bilgisayar Windows'u okuyacak bir SSD görmediği için BİOS ekranına geçiş yapıyorsunuz.

Eğer Sata SSD kullanıyorsanız, Anakart üzerinde bulunan girişini değiştirmenizi ve tekrar denemenizi öneririm. Ek olarak SSD ye bağlanan kabloları kontrol etmenizi öneririm.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Biosts ssd görünüyor mu ve markası nedir? Görünmüyorsa satıcı ile iletişime geçip belirtin. Sorunlu bir seriyse farkını verip değiştirmeyi önerebilirsiniz

KS

gemini

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
Hazır pc almıştım ve m2 ssd kullanıyorum

Biosts ssd görünüyor mu ve markası nedir? Görünmüyorsa satıcı ile iletişime geçip belirtin. Sorunlu bir seriyse farkını verip değiştirmeyi önerebilirsiniz
M2 Ssd markası kingston 500gb

Merhabalar, umarım sorununuz biran önce düzelir. Öncelikle M2 SSD mi kullanıyorsunuz ? Yoksa Sata SSD mi ? Değiştirildiğini söylemişsiniz o yüzden yeni bir SSD bu kadar kısa bir sürede bozulmaz normal şartlarda.

Bilgisayar Windows'u okuyacak bir SSD görmediği için BİOS ekranına geçiş yapıyorsunuz.

Eğer Sata SSD kullanıyorsanız, Anakart üzerinde bulunan girişini değiştirmenizi ve tekrar denemenizi öneririm. Ek olarak SSD ye bağlanan kabloları kontrol etmenizi öneririm.
M2 ssd

Son düzenleme:
KS

gemini

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
3CD7F71B-89E6-4CBE-AD5F-7ACE4396D8A0.jpeg

1F670A14-79D9-43E7-940A-DE0AD53FAE38.jpeg

Anakartta böyle kırmızı ışık yanıyor ve sonra pc biosa giriyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Attığınız fotoğrafta biosa da giremiyor. Bozuk olduğu için okumaya çalışıyor olabilir. Eski sdd ya da hdd varsa bunu çıkartıp deneyebilirsiniz. Sorun ssd ise servise sadece onu gönderip kullanmaya devam edebilirsiniz.

KS

gemini

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
Attığınız fotoğrafta biosa da giremiyor. Bozuk olduğu için okumaya çalışıyor olabilir. Eski sdd ya da hdd varsa bunu çıkartıp deneyebilirsiniz. Sorun ssd ise servise sadece onu gönderip kullanmaya devam edebilirsiniz.
Maalesef eski ssd veya hdd yok ssdi çıkardığımda pc açılacak mıdır?

Biraz bekledikten sonra biosa giriyo pc şuan biosta

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Karanlık ekranda kalıyorsa sorun neyden dolayı olabilir peki?
Hatırlamıyorum ama diski okumaya çalıştığı için kalıyor olabilir. Bilgisi olan arkadaşlar görünce fikirlerini belirtirler.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Ssd nin kabloları nerde hiç fikrim yok açıkçası video vs var mıdır acaba bakabileceğim?
Kasanın arka kapağını açın orada bir yerde olması gerek ssd isterseniz hiç bir şeye dokunmadan haber verin onlar ya size yön gösterir ne yapacağınızı yada bize gönderin der herhalde.

KS

gemini

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
Kasanın arka kapağını açın orada bir yerde olması gerek ssd isterseniz hiç bir şeye dokunmadan haber verin onlar ya size yön gösterir ne yapacağınızı yada bize gönderin der herhalde.
Zaten 2 hafta önce gönderdim sıkıldım bu durumu yaşamaktan gerçekten yarın arayacam tekrar onları iade isterim yada değişim

91152065-C9B4-4054-A3A9-9A1F5373B788.jpeg

Arka kapak bu şekilde @Çağdaş Işık bey

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri