Yardım PC Ekran Karti Ve İşlemci̇ Pompa Fani Dönmüyor Yardim Lütfen

apocankenobi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Yeni psu taktım kasa fanları çalışıyor ancak ekran kartı ve işlemci sıvı soğutucu fanı çalışmıyor. Pc açılırken ekran kartı fanı döndü sonra durdu sorun nedir?

Sawgent

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Yeni psu taktım kasa fanları çalışıyor ancak ekran kartı ve işlemci sıvı soğutucu fanı çalışmıyor. Pc açılırken ekran kartı fanı döndü sonra durdu sorun nedir?
Boştayken ekran kartı fanları durması normal.emin olmak için test programı çalıştıın yüke girince fanlar devreye giriyormu kontrol edin psuda sıkıntı olsa hiç güç gitmez fanlar dönmez

KS

apocankenobi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Boştayken ekran kartı fanları durması normal.emin olmak için test programı çalıştıın yüke girince fanlar devreye giriyormu kontrol edin psuda sıkıntı olsa hiç güç gitmez fanlar dönmez
65 dereceye kadar çıktı fanlar çalışmadı. Yeni power taktım arkada bir devre kartı var fanlar için bilirsiniz onun pvm kablosunu chasis fan pini ne taktım farklı bir şey yapmadım
birde cpu için 4 pin gerekliydi yarı modüler olan powerdan gelen 8 pini böldüm taktım
sanırım dediğiniz gibi bir sorun olsa hiç dönmez ama emin olmak adına daha önce karşılaşmadım çünkü böyle bir sorunla

Sıvı soğutmanın radyatörüne dokunuyorum sıcak işlemci 53 derece boşta ama radyatör fanı çalışmıyor power değişmeden önce ekran kartının da işlemci Sıvı soğutma radyatör fan ı da sürekli çalışıyordu

KS

apocankenobi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ekstra taktığım tek şey fan kontrolleri için karttan gelen pvm kablosunu anakartin chas_fan pinlerine takmak oldu 4 pin anakartta yer alıyor gelen kablo 3 pinlik

Erol

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
89
pompa moturunun soketi klasik girişlerden ise direkt anakrt cpu pinine takıp denermisin

KS

apocankenobi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Cpu fan da pompa motoru bağlı radyatör fan ise arka kısımda fan ve ledlerin takıldığı kart var ona bağladım fan kısmına onu ayrı bir yere mi bağlamak lazım acaba

pompa moturunun soketi klasik girişlerden ise direkt anakrt cpu pinine takıp denermisin
Resimlerde görülen karttan gelen pvm kablosunu diğer resimde görülen chasis fan a takmıştım

Ekli dosyalar

• 20230720_182350.jpg
    20230720_182350.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 9
  • 20230720_182406.jpg
    20230720_182406.jpg
    586.5 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
KS

apocankenobi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Cpu için olan girişi mi yanlış taktım acaba powerdan gelen 4+4 lü bağlantıların birini taktım ekran kartı içinse pci e yeri var powerrda ordan kablo çekip bağladım işlemci için bağladığım bağlantı direk powera otomatik bağlıydı üzerinde cpu falan yazmıyordu cpu yazan bir kablo bulamadım elektrik var kasa da pc açılıyor görüntü geliyor pc fanları dönüyor ama ekran kartı ve işlemci fanları dönmüyor

KS

apocankenobi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bahsettiğim pvm kablosunu chasis_fan dan çıkardım işlemci sıvı soğutma fanı aralıksız dönmeye başladı sıkıntı yok galiba? Ekran kartının fanları yük altında çalışır durumda.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri