Soru PC Fişten Çekilmeli Mi? Çekilmemeli Mi?

Marley

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhabalar ben pc aldim ilk gun oynadim ama pc kapatinca anakartin ufak bi led yazisi var o yanık kaldi bende kasayi fisten cikardim falan ama cogu arkadasim fisi cekmiyormus sadece pc kapatiyormus. Hangisini yapmak yararli pc yi fise takili birakacaksam 7/24 ufak led yazi yanip sonmeye devam edecek.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
601
Tabiki de elektrikte kalmamalı, anakart elektrik oynamalarından etkilenir o zaman. Psu arkası anahtardan kapatabilirsin veya fişini çek. Elektrik tasarrufu da sağlar. Veya direk anahtarlı bir priz ile kullan, pcyi kapadıktan sonra direk prizin anahtarını kapa geç.

ümit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Elektirikler kesilip tekrar geldiginde yuksek akım geldigini düsün o sırada fis takili psu zarar görür

KS

Marley

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Tamam o zaman kapattikca fisin anahtarindan ac kapa yapmak sisteme ni yipratma falan vermez sanirim kasyaa giden gucu kesip, actigimi dusunun

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
256
Merhabalar ben pc aldim ilk gun oynadim ama pc kapatinca anakartin ufak bi led yazisi var o yanık kaldi bende kasayi fisten cikardim falan ama cogu arkadasim fisi cekmiyormus sadece pc kapatiyormus. Hangisini yapmak yararli pc yi fise takili birakacaksam 7/24 ufak led yazi yanip sonmeye devam edecek.
Anahtarlı priz kullanıp anahtardan kapatırsan daha garanti olur ben öyle yapıyorum aksi halde stand-by konumunda elektrik çeker her cihaz

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
601
Tamam o zaman kapattikca fisin anahtarindan ac kapa yapmak sisteme ni yipratma falan vermez sanirim kasyaa giden gucu kesip, actigimi dusunun
Yıllardır fişin anahtarından kapıyorum, psunun çıtını ellemiyorum hiç, hatta monitörü bile ellemiyorum, ışığı turuncuya dönünce fişin anahtarını kapıyorum pc, monitör her şey kapanıyor. Sorun olmaz, anahtarlı priz iyidir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri