PC Hocası Aracılığı Ile Aldığım Sistemin Sürekli Mavi Ekran Vermesi

salih kara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
öncelikle merhaba arkadaşlar pc hocası youtube kanalında yayınlanan şu videodaki
sistemi satın aldım ve aldığım günden beridir başım mavi ekran hataları ile dertte donanım kontolleri yapıldı tamamı ile ve herhangi bir sorun ile karşılaşılmadı aldığım hatalar genellikle unexpected-store-exception, critical-process-died,
system-service-exception bunlarla ilgili internette araştırma yaptığım zaman yazılımsal bir sorun olduğu ortaya çıktı bunu çözmenin en kolay yolu minidump dosyasını inceletmekmiş fakat tüm ayarların tam olmasına rağmen sistem minidumpa döküm dosyasını kaydetmeden biosa atıyor ve hiçbir şekilde çalışmaya devam etmiyor ta ki power tuşu ile resetleyene kadar bunun dışında dism sfc/scannow vb birçok çözüm yolunu denedim 3 kez falan temiz format attım sistemi hem windows 11 de hem windows 10 da test ettim ve hiçbir şekilde çözülmedi bu durumda ne yapmam lazım ve hangi driverları bu bilgisayara baştan kurmam gerekli
sistem özellikleri:
RX6600.
Ryzen 5 5500.
Apacher Gold 2*8 3200MHz CL16.
Apacher 512 GB M.2 SSD.
ASRock A520M-HVS

Aybo01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam aldığınız yer ile iletişime geçtiniz mi bu gibi sorunlarda yardımcı oluyorlar

KS

salih kara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam aldığınız yer ile iletişime geçtiniz mi bu gibi sorunlarda yardımcı oluyorlar
hocam aslında bu firmadan ürün aldığım için gerçekten çok pişman oldum çünkü bugün yanına donanım kontrolü için uğradığım bilgisayarcı değişik bir şey fark etti termal macun bile adam akıllı sürülmemiş, işlemci fana yapışmış yarın iletişime geçeceğim özellikle bu konu için

Ekli dosyalar

• IMG_20231016_140811_304.jpg
    IMG_20231016_140811_304.jpg
    6.1 MB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20231016_140818_134.jpg
    IMG_20231016_140818_134.jpg
    5 MB · Görüntüleme: 21

Aybo01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anladım hocam sen yine de kasayla çok oynama tamirciye filan götüreyim deme direkt firmayla iletişime geç onlar senden onlara kargolamanı ister büyük ihtimal sorununu Net bi şekilde dile getir ama burda bahsettiğin gibi kaç kere format attığını yine aynı sorunla karşılaştığını geldiği ilk günden beri aynı olduğunu vs söyle onlar çözer sorunu bence en kötü iade yada değişim olur çok canını sıkma

KS

salih kara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anladım hocam sen yine de kasayla çok oynama tamirciye filan götüreyim deme direkt firmayla iletişime geç onlar senden onlara kargolamanı ister büyük ihtimal sorununu Net bi şekilde dile getir ama burda bahsettiğin gibi kaç kere format attığını yine aynı sorunla karşılaştığını geldiği ilk günden beri aynı olduğunu vs söyle onlar çözer sorunu bence en kötü iade yada değişim olur çok canını sıkma
iletişime geçicem hocam yarın fakat termal macun bile süremeyen bir firma bana artık pek güven vermiyecek

Aybo01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şuan seni anlayabiliyorum için içini yiyo ama yapcak bişey yok belkide sorun basit bişeydir ama riske atmaya gerek de yok zaten yeni almışsın garantin var e bu gibi durumlarda kullanmıcan da ne zaman kullanacan sistemsel bişey olsa en büyük çözümü zaten yapmışsın bence 3 kere format attım diyorsun hala aynıysa bence başka bişey vardır

iletişime geçicem hocam yarın fakat termal macun bile süremeyen bir firma bana artık pek güven vermiyecek
Termal macunu hiç mi sürmemişler

KS

salih kara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şuan seni anlayabiliyorum için içini yiyo ama yapcak bişey yok belkide sorun basit bişeydir ama riske atmaya gerek de yok zaten yeni almışsın garantin var e bu gibi durumlarda kullanmıcan da ne zaman kullanacan sistemsel bişey olsa en büyük çözümü zaten yapmışsın bence 3 kere format attım diyorsun hala aynıysa bence başka bişey vardır
kesinlikle haklısın hocam üniversite derslerim online bundan dolayı vakit kaybetmek istemedim , belki kendim çözerim düşüncesindeydim fakat kargolamaktan başka çarem kalmadı

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
.
hocam aslında bu firmadan ürün aldığım için gerçekten çok pişman oldum çünkü bugün yanına donanım kontrolü için uğradığım bilgisayarcı değişik bir şey fark etti termal macun bile adam akıllı sürülmemiş, işlemci fana yapışmış yarın iletişime geçeceğim özellikle bu konu için
Termal macunu sürmüyorlar zaten, stok fanın altında hali hazırda fabrikasyon sürülü geliyor. Direk montajlanıyor. Bilgisayarcı arkadaş biraz daha nazik sökse bu şekilde işlemciyle gelmezdi. Amd stok fanları zaten yapışma yapıyor internette aratırsanız, yerli yabancı bir sürü konu görürsünüz. Hafif sağ sol yaparak, soğutuyu işlemciden ayırmak gerekiyor. Şimdi minidump dosyası yok mu? Yoksa bir çözüm bulmak zor, hata adlarına bakarak biraz yorumlanabilir. Formattan sonra bütün sürücüler kurulup, yazılımsal bir eksik bırakılmıyorsa, yine hata alıyorsan, firmaya gidip bunu bana düzgün çalışır yapın, verin demek lazım.

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
363
O işlemci fana o şekilde yapışıyorsa macun iyi sürülmüş demektir. Çıkaran kişi işi bilmediği için o şekilde çıkarmış.

Soruna gelirsek; Memtest boot usb oluşturun. Usb boot ederek testi tamamlayın.

KS

salih kara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
.

Termal macunu sürmüyorlar zaten, stok fanın altında hali hazırda fabrikasyon sürülü geliyor. Direk montajlanıyor. Bilgisayarcı arkadaş biraz daha nazik sökse bu şekilde işlemciyle gelmezdi. Amd stok fanları zaten yapışma yapıyor internette aratırsanız, yerli yabancı bir sürü konu görürsünüz. Hafif sağ sol yaparak, soğutuyu işlemciden ayırmak gerekiyor. Şimdi minidump dosyası yok mu? Yoksa bir çözüm bulmak zor, hata adlarına bakarak biraz yorumlanabilir. Formattan sonra bütün sürücüler kurulup, yazılımsal bir eksik bırakılmıyorsa, yine hata alıyorsan, firmaya gidip bunu bana düzgün çalışır yapın, verin demek lazım.
anladım hocam ve hayır hiçbir şekilde minidump kaydetmiyor firma ile iletişime geçeceğim

aerowing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
Sessizce o bilgisayarci arkadasin oldugu yerden uzaklas bence de :)

Stok fan, termal macun surulu geliyor ve yapismis olmasi iyiye isaret. O sekilde soktuyse umarim zarar vermemistir. Islemciyi biraz yuke sokup isitip hafif oynatsa, cok rahat cikardi.

KS

salih kara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sorun düzeltildi arkadaşlar ssd ile alakalıymış burdan gençer gaminge de beni mağdur etmeden kısa bir süre içerisinde sorunu çözdükleri için de teşekkür ederim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri