PC HOCASI QP BİLİŞİM SİSTEMİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

canyuksel98

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba. Pc Hocası'nın youtube kanalında paylaştığı Qp Bilişim Nitro sistemini almayı düşünüyorum fakat aklımda bir kaç soru var.

Öncelikle sistem linki :

Ben içeriğini zenginleştirip şöyle yapmayı planlıyorum :

Şimdi aklımdaki sorulara gelecek olursak;
1- Cooler Master Masterbox Lite 5 kasanın hava sirkülasyonu konusunda çok şikayet okudum bu konuda sizlerin fikirleri nelerdir?
2- SSD kısmında Xpg ssdlerin sorun çıkarttığını okudum bu konu hakkında sizin fikirlerini nelerdir?

Bilgisi dahilinde olan arkadaşlardan cevap beklemekteyim. Sistemi alacağım fakat kasa tarafında hava sirkülasyonu problemi ve ssd kısmında marka problemi aklıma takılmış durumda...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Öncelikle kasa konusunda duyduklarınız doğru tasarım hatası sebebi ile hava alış konusunda sorunlu bir kasa, ön tarafı kapalı kasalardan seçim yaparken etrafından tamamen yada 2 yan tarafından boydan boya hava alacak şekilde dizayn edilmiş kasalardan seçim yapın.

SSD konusunda bir sorun yok hata veya sorunlu SSD gibi bir problem yok SX6000 ve SX8000 serisinden çok SSD önerdim kullandım performans sorunu kesinlikle yok. Siz SX6000 seçmişsiniz bence SX8000 seçin ayrıca m2 SSD 'nin size faydası sadece RENDER uygulamalarında ve yayıncılıkta işe yarar eğer bunları yapmayacaksanız SATA SSD alın derim boşa masraf yapmamış olursunuz.

Ayrıca oyun için alacaksanız INTEL alternatif isterseniz aşağıdaki yeni sistemimize bakabilirsiniz.

DELTA-S9490/i5 9400F/Sapphire RX590 Nitro 8GB/8GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar - 4.855,49 TL

KS

canyuksel98

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Linkini verdiğim seçilebilir sistemde Sata SSD olarak Samsung Evo 860 var fiyatı 333,57 TL, benim seçtiğim Xpg m2 ssd ise 360 TL. Yani hız olarak performans farkı yazılana göre çok var. 30TL daha fazla verip daha hızlı kullanmak daha mantıklı değil mi? Ayrıca attığınız sistemi göz önünde bulunduracağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
canyuksel98' Alıntı:
Linkini verdiğim seçilebilir sistemde Sata SSD olarak Samsung Evo 860 var fiyatı 333,57 TL, benim seçtiğim Xpg m2 ssd ise 360 TL. Yani hız olarak performans farkı yazılana göre çok var. 30TL daha fazla verip daha hızlı kullanmak daha mantıklı değil mi? Ayrıca attığınız sistemi göz önünde bulunduracağım.

Fiyat farkı abartı değilse tabi m2 SSD seçilebilir bu konuda m2 daha mantıklı fiyatlarına bakmadım. Attığım INTEL alternatifi ise dediğim gibi oyun odaklı INTEL daha avantajlı aynı fiyata geliyor INTEL sistemde. Bu arada INTEL sistemde kule tipi en ucuz soğutucuyuda seçin kendi içinden çıkan INTEL soğutucular iyi değil ve soğutucu dahil Ryzen sistem ile aynı paraya geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri