PC Hocası yeni RTX 3060 Sistem Özellikleri [FORUM ÖZEL]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sadece Ölüler Görür

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: PC Hocası yeni RTX 3060 Sistem Özellikleri [FORUM ÖZEL]

BatuhanKLC' Alıntı:
Eleştiri  veya karşılaştırma istemiyor yanlış bir cümle , çünkü ben kendi fikrimi söyledim . Size pc Hocası tarafından bir yorum gelmedi. ''Vok sistem şu fiyata çıkmış bu sistem bu fiyata çıkmış . Aldın mı ? Hayırlı olsun güle güle kullan. Şu an aynı sistemi aynı paraya alabiliyor musun ? Hayır. Sistem ihtiyacın mı var ? Acil mi ? Eldeki bu işine gelirse. Daha iyisini toplarsan link bırak satın alacağım .''  Dese ne cevap verebilirsin ki ?

Şu cevabı veririm daha yüksek kur ile daha ucuza sistem çıkarılabiliyor ve çıkarıldı. Neden bu sistem yeteri kadar ucuz değil?

omer.alto07

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

OceanLaB' Alıntı:
sercilong' Alıntı:
Süper sistem, umarım 12k yı geçmeyen bir fiyat olur

Dün ne güzel dolar 10.40 seviyelerine kadar gelmişti. Oralarda kalsa her şey daha güzel olacaktı. Bugün 11.90 seviyelerine çıkmış tekrardan. Ekran kartını tek başına miningciler alıyor diye en düşük 13.499TL'den satıyorlar. Halbuki 7000TL civarı olması lazım. Bence bu durumda fiyat aralığı iyi. Yarın paylaşacağım. Tabii ki dolar bir fırlama yapmazsa tekrar :)

hocam siz dolara hangi siteden bakıyorsunuz bilmiyorum ama ben birkaç siteden kontrol ettim hepsinde 10.99

Winston

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Cvp: PC Hocası yeni RTX 3060 Sistem Özellikleri [FORUM ÖZEL]

Saat kaçta yayınlacak

Sadece Ölüler Görür

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Unliviteds' Alıntı:
Sadece Ölüler Görür' Alıntı:
Elinde Bilgisayarı olan adamlar forumda dolaşmaz ya satıcıdır yada sistem için aylarca bekleyen kişiler. Satıcıya fiyat koymaz istediği gibi alıp satar olay aylarca bekleyen oturup arkadaşlarıyla kafa dağıtmak isteyen adamda. Bütçesi kısıtlıdır ve bu bütçe çok önemli 10 ile 11 arası az gibi görünsede %10 demek ve monitör ekipman parası.
Sana tamamen katılıyorum hocam o fiyat sıkalasında bir çok izleyici takipçi bu fiyatı bekliyor ki çoğu 11k vermeye hazır

Şu anda bende 11 vermeye hazırım. Lakin daha ucuz olması daha iyi pazarlama demek.

recepp

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21

SAAT 18.30 sistem yayınlanacak, 18.20de burdan fiyat duyurulacak 

Rıza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
Saat 16 da fiyatı paylaşacağım dedin saat 17 30 oldu sen hala bişey paylaşmadın yazık bu hayelleri olan insanlara kaç saattir seni bekliyorlar

Sadece Ölüler Görür

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Dalgalı dolar kurunda göre değerlendirmeyin. Şu anda dolar 11 sistem satılır ve gelirler dolar olarak yeni parça almak için bekletilir. Dolar çıkarsa firmanın elinde dolar olduğu için parça alırken sorun yaşamaz dolar düşerse firmaya yine sorun olmaz çünkü alacağı ürün aynı miktar dolara satılır.

Mduran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

Sadece Ölüler Görür' Alıntı:
Unliviteds' Alıntı:
Sana tamamen katılıyorum hocam o fiyat sıkalasında bir çok izleyici takipçi bu fiyatı bekliyor ki çoğu 11k vermeye hazır

Şu anda bende 11 vermeye hazırım. Lakin daha ucuz olması daha iyi pazarlama demek.
Ben 2 kart kullanamayacagimicin yaristan elendim ama yinede bekliyorum fiyat meragimdan

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,000

Arkadaşlar boşuna tartışarak münakaşa içerisine girmeyin. 2 ay - 1 ay önce çıkılan sistemlerle şimdi çıkılan sistemler arasında fark var. Piyasa öyle karşıdan göründüğü gibi kolay değil. Ufak bir açıklama yaparak 2 neden söyleyeyim;

1-) Ekim ayında 1 konteyner ihracatı 18 bin dolarken, Kasım ayında 21 bin dolar, Aralık ayında ise 24 bin dolar seviyesine kadar tırmandı. Çıkılan sistemlerde markaların desteği olmasa, kimse zaten adam akıllı fiyatlara sistemler çıkamıyor.

2-) İşlemci maliyetleri diğer donanım parçalarına istinaden "az üretim ve Türkiye'ye az ürün gönderilmesi" nedenleri ile de artmış durumda. 5600X dediğiniz işlemci 1 ay önce 3300TL'den satılırken, 5900TL'yi gördü. 3300TL ile gelen konteyner ile 5900TL zamlı konteyner bir olabilir mi?

bfju9dw.png
[/url][/img]

İstiyoruz ki dolar daha da düşsün. Fiyatlar için de markalara baskı yapalım ve daha aşağıya çıkalım. Bunda herkes hem fikir zaten. Ekran kartını adamlar şu anda 13-14K'ya satıyorlar. "Miningciler alıyor x2 yapalım" mantığında 1 senedir devam ediyor. Ancak GTX 1650 sistemleri 10K'ya çıktıkları piyasada RTX 3060 ekran kartlı bir sistemi 10K'ya beklemeyin. Zira şuan hiç bir markanın bu duruma gücünün yeteceğini sanmıyorum. Anca zarar yazarlarsa yapılabilir. Bunu da bu devirde kimse yapmaz.

O yüzden mantık çerçevesinde şu koşullarda fiyatının iyi olduğunu düşünüyorum. HATTA ve HATTA dün eğer dolar 10.40 seviyelerinde kalsaydı, fiyatı 800TL daha düşecekti. Gece 01:00'a kadar bekledik ancak 10.99 civarında kaldı. Ben elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum. Bu hiyerarşi sizinle kuruldu. Birlikte devam ettiriyoruz. Bunu unutmayın..

Sadece Ölüler Görür

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Anlaşılan sistem 13000tl gibi bir fiyata satılacak. 11-10.40 = 0.60 = 800₺ ise %6 fark o da en ucuz 12k ya satılması demek

Mihawk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Arkadaşlar siyasete girmeden açıklamak istiyorum. Şu an doların 10.90 11 olduğuna bakmayın. Döviz satarak buralara düşürüldüğü için suni bir sayı diyebiliriz. Yurtdışı bazlı banka, şirketlere bakarsanız doları şu an suni bir düşüş olduğu için 13'den baz alıyorlar.

samc34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Fiyatı 12.500 ile 13.500 arasında çıkacak. Oda f/p değil bana göre :D

fred1c

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

5600x işlemcinin o zaman ki fiyatına 3300 lira diyorsunuz şuan sizin çıkartacağınız işlemci 2300 lira ekran kartınız 3060 dual oradaki 3060 ti ve sıvı soğutmalı.

İstanbul Sefiri

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6

OceanLaB' Alıntı:
Arkadaşlar boşuna tartışarak münakaşa içerisine girmeyin. 2 ay - 1 ay önce çıkılan sistemlerle şimdi çıkılan sistemler arasında fark var. Piyasa öyle karşıdan göründüğü gibi kolay değil. Ufak bir açıklama yaparak 2 neden söyleyeyim;

1-) Ekim ayında 1 konteyner ihracatı 18 bin dolarken, Kasım ayında 21 bin dolar, Aralık ayında ise 24 bin dolar seviyesine kadar tırmandı. Çıkılan sistemlerde markaların desteği olmasa, kimse zaten adam akıllı fiyatlara sistemler çıkamıyor.

2-) İşlemci maliyetleri diğer donanım parçalarına istinaden "az üretim ve Türkiye'ye az ürün gönderilmesi" nedenleri ile de artmış durumda. 5600X dediğiniz işlemci 1 ay önce 3300TL'den satılırken, 5900TL'yi gördü. 3300TL ile gelen konteyner ile 5900TL zamlı konteyner bir olabilir mi?

bfju9dw.png
[/url][/img]

İstiyoruz ki dolar daha da düşsün. Fiyatlar için de markalara baskı yapalım ve daha aşağıya çıkalım. Bunda herkes hem fikir zaten. Ekran kartını adamlar şu anda 13-14K'ya satıyorlar. "Miningciler alıyor x2 yapalım" mantığında 1 senedir devam ediyor. Ancak GTX 1650 sistemleri 10K'ya çıktıkları piyasada RTX 3060 ekran kartlı bir sistemi 10K'ya beklemeyin. Zira şuan hiç bir markanın bu duruma gücünün yeteceğini sanmıyorum. Anca zarar yazarlarsa yapılabilir. Bunu da bu devirde kimse yapmaz.

O yüzden mantık çerçevesinde şu koşullarda fiyatının iyi olduğunu düşünüyorum. HATTA ve HATTA dün eğer dolar 10.40 seviyelerinde kalsaydı, fiyatı 800TL daha düşecekti. Gece 01:00'a kadar bekledik ancak 10.99 civarında kaldı. Ben elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum. Bu hiyerarşi sizinle kuruldu. Birlikte devam ettiriyoruz. Bunu unutmayın..

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,000

fred1c' Alıntı:
5600x işlemcinin o zaman ki fiyatına 3300 lira diyorsunuz şuan sizin çıkartacağınız işlemci 2300 lira ekran kartınız 3060 dual oradaki 3060 ti ve sıvı soğutmalı.

Nereyle kıyaslıyorsun hocam anlamadım? Ben şuan sistemde "keşke 5600X kullansaydınız" diyen arkadaşlara ithafen yazıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri