45.000-60.000 TL PC Hocasının Yeni Sistemi Yüz Karasımı / Iyi Teklif Mi

MigrosEmen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Amd
Ekran Kartı
4070 S
Merhaba arkadaşlar bilmeyenler için pc hocası yeni sistemini paylaştı

sistem bana şahsen fazla fiyatlı ve gereksiz pahalı parçaları olan bir sistem gibi geldi... Kendisinin dediği üzere 8 yıl garantili ve tek başına 8 bin tl olan psu falan pek mantıklı gelmedi sizin fikirleriniz nelerdir

( kişisel fikir köşesi : bana sistemdeki aşırı pahalı gereksiz parçaları zorla toplattılan sitenin yaptırdığı hissiyatı geliyor yoksa aklı başında kimse bu parçaları alıpta çok satan bir sisteme koymaz yada kendi toplarken kullanmaz )

hasanwesntt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Bu devirde oyun bilgisayarların pahalı olması gayet normal, Emin ol 45K normal gelsin sana en kötü PC bilgisayarı fazla fiyatta satanı bile gördüm Taner Bey bize iyi fiyatı olsun diye epey uğraşmıştır emin ol oda gereksiz bu şeylerin pahalı olduğunun farkında ve en fiyat performans olsun diye elinden gelenini yapmaya çalışıyor.

KS

MigrosEmen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu devirde oyun bilgisayarların pahalı olması gayet normal, Emin ol 45K normal gelsin sana en kötü PC bilgisayarı fazla fiyatta satanı bile gördüm Taner Bey bize iyi fiyatı olsun diye epey uğraşmıştır emin ol oda gereksiz bu şeylerin pahalı olduğunun farkında ve en fiyat performans olsun diye elinden gelenini yapmaya çalışıyor.
Taner beyin çabasını sorgulamak çok saçma olur zaten adam zamanında goat ları bize verdi ama bu sistemin gerçekten fp olup olmadığından emin değilim

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Merhaba arkadaşlar bilmeyenler için pc hocası yeni sistemini paylaştı

sistem bana şahsen fazla fiyatlı ve gereksiz pahalı parçaları olan bir sistem gibi geldi... Kendisinin dediği üzere 8 yıl garantili ve tek başına 8 bin tl olan psu falan pek mantıklı gelmedi sizin fikirleriniz nelerdir

( kişisel fikir köşesi : bana sistemdeki aşırı pahalı gereksiz parçaları zorla toplattılan sitenin yaptırdığı hissiyatı geliyor yoksa aklı başında kimse bu parçaları alıpta çok satan bir sisteme koymaz yada kendi toplarken kullanmaz )
ortada bir fırsat yok ama "psu kısmı dışında" genel olarak diğer hazır 4070s sistemler ile yakın fiyatları

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,948
Çoğu zaman fiyat performans sistemler yapıyordu Taner abi bu sefer de kaliteyi ön plana cikaralim demiş arada farklı kesime hitap etmesi, sistemin fp bekleyenlerin beklentisini karşılamamasi kotulenecek bir durum değil.

wlaughs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yüz karası diyeceğim, o kadar bekledim kesinlikle değmedi maalesef sistem bana hitab etmiyor...

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
80
İnsanlar şaka gibi 35.000 falan bekliyor bu sistemleri. Hergun değer kaybeden bir para biriminde hele 😂

wlaughs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İnsanlar şaka gibi 35.000 falan bekliyor bu sistemleri. Hergun değer kaybeden bir para biriminde hele 😂
Hocam güncel piyasayı takip etmiyorsunuz sanırım, 4070 33 k ya satıldı geçen gün ddr5 ve taş gibi bir sistemdi, tabiki beklentilerimiz olacak ne bekliyordunuz?

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
80
Hocam güncel piyasayı takip etmiyorsunuz sanırım, 4070 33 k ya satıldı geçen gün ddr5 ve taş gibi bir sistemdi, tabiki beklentilerimiz olacak ne bekliyordunuz?
35ede Asus sistem olmaz. Gain yada palit dendiği ile kurulan sistemler okey olur.

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
4070li sistemlerle 4070s liler arasında fiyat farkı var baya bi zahmet eğer bütçeniz 4070s e yetmiyorsa asus tuf 7800xtli sistemler var gamingende

wlaughs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
msrp fiyatları aynı lakin bizim ülkemizde ona bakılmıyor tek tek toplasam ben şuan 36.7k ya topluyorum 4070 super ve r5 7600 lü bir sistemi ve şuanda Akakce'de 22 k 4070 23k 4070 super baya bir fark yokmuş sanırım.

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
msrp fiyatları aynı lakin bizim ülkemizde ona bakılmıyor tek tek toplasam ben şuan 36.7k ya topluyorum 4070 super ve r5 7600 lü bir sistemi ve şuanda Akakce'de 22 k 4070 23k 4070 super baya bir fark yokmuş sanırım.
36.7k ya nasıl toplayabiliyorsun açıklayabilirmisin 4070s+7500fli sistemi

slmbnmert

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Bence alınabilir gayet uzun zamanlar kıg demeden seni götürür stok fanı sıvı soğutucu ile değiştir fiyat konusunda da zaman geçtikçe bu fiyatları çok arıycaz gibi

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
80
Bence alınabilir gayet uzun zamanlar kıg demeden seni götürür stok fanı sıvı soğutucu ile değiştir fiyat konusunda da zaman geçtikçe bu fiyatları çok arıycaz gibi
0 piyasası evet ama bu paraya al 2. Elde öyle bir ölüyor ki bilgisayar piyasası.

fallegan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Videoda bahsedilen PSU bitmiş mi aynısını göremedim? TUF 650 ve 750 var. 650 watt seçsem sorun olur mu?
1725624245725.png

fallegan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
750 alabiliyorsan 750 almanı öneririm 650 ucu ucuna yetiyordu sanırım
Hocam ekran kartı 200, işlemci 50 civarı olması lazım diğerleri de 50 desen. Hadi fazladan ekle maks 400 yapıyordu, geçen izlemiştim. Yine 650 az mı gelir, bir sorun oluşturur mu?

Bir de soğutucuyu şimdi alamayabilirim bir kaç ay sonra alsam 80 derecelerde çalıştırmak sıkıntı yaratır mı? Yaz ayı da bitti sayılır.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
226
Videoda bahsedilen beyaz Asus 750 gold psu bende şuan görülüyor. Yalnız login girişi yapmadım. Bunun etksi olmaması lazım. Farklı bir tarayıcı ile deneyin bakalım ne gösterecek.

MermiTeyze

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran Kartı Video da dual super olduğu bahşedilmiş ancak sistemde evo serisi seçilebiliyor.
Evo serisi dual e göre daha sıcak çalışıyor diye belirtilmis çeşitli yerlerde fan vs boyutu daha küçük oluğu için
Bir sorun teşkil eder mi bu acaba ciddi fark var mıdır

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Ekran Kartı Video da dual super olduğu bahşedilmiş ancak sistemde evo serisi seçilebiliyor.
Evo serisi dual e göre daha sıcak çalışıyor diye belirtilmis çeşitli yerlerde fan vs boyutu daha küçük oluğu için
Bir sorun teşkil eder mi bu acaba ciddi fark var mıdır
knk evo diye bir seri yok dual evo olarak geçiyor o kart

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri