PC İÇİN GAMEPAD ÖNERİSİ

madReqqx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Laptopum için gamepad arıyorum 500tl civarına kadar çıkabilirim ama piyasada çok fazla gampad var hangisini alsam bilemedim. Benim bulduklarım;
1- Yan Sanayi Xbox 360 Gamepad( ),

2-Yan Sanayi Dualshock 4 ( ),

3-Logitech F310 (En iyisi bu gibi piyasadaki gamepadler arasında ama bir kesim insan sürekli 1 senelik ömrü var diye yorum yapmış emin olamadım) ( ),

Başka önerebileceğiniz herhangi bir gamepad var mı 500tl bütçe için? Fifa, yarış oyunları ve belki witcher gibi oyunları oynamayı düşünüyorum. Yarış oyunları için R2 tuşunun yaylı olması hoş olur, titreşim motoru olup olmaması aşırı mühim değil.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Öyledir büyük ihtimal ben ucuz olduğundan xbox 360 replikasını alıp deneyeceğim 1 ay kullanıp sonucu buraya yazarım kullanım deneyimi olan birinden yorum okuyabilir en azından gamepad arayan kişiler
Ben arıyorum hocam merakla bekleyeceğim.

bunu alıcaktım normalde acil para lazım oldu bir arkadaşa alamadım.

KS

madReqqx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Yan sanayi Xbox Gamepad'i yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum şuana kadar FIFA ve yarış oyunlarında denedim bence kol fiyatına göre iyi özellikle tak çalıştır olması aşırı rahatlatıyor. Steam üzerinden bir tek Asetto Corsa denedim sorunsuz çalıştı. Sol analog Fifa'da bir tek penaltı/serbest vuruş işini zorlaştırabiliyor orijinal joystick olmadığından hassasiyeti mükemmel değil ama bu fiyata göre bence sorun değil. Tetik tuşları (L2 ve R2) yaylı olduğundan yarış oyunlarında gazı az veya tam olarak ayarlayabiliyorsunuz ama o da çok hassas değil orta gaz ve tam gaz arasında neredeyse hassasiyet farkı yok gibi. Malzeme kalitesine gelirsek bu fiyata beklenebilecek bir kalitede plastiği çok iyi değil, tuşlar ses yapıyor bir tık, plastik kokusu vardı ilk açtığımda ama şuan geçti kokusu. Özet olarak bence bu fiyata (225TL idi ben aldığımda) güzel bir Gamepad fps oyunu denemedim ama fps oyununda aşırı rahat olmaz gibi geliyor o yüzden futbol veya yarış oyunları için öneririm.

Ekli dosyalar

• IMG_20230107_200259.jpg
    IMG_20230107_200259.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 6

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
497
F310 kullanımı gayet rahat ve hissiyatı fena değildir.
F710 kullanmıştım. Ancak net şekilde kalitesizdi diyebilirim. Tuşları basmamazlık yapmaya 3-4 ayda başladı, sert kullanan biri kesinlikle değilim ve günde en fazla 3-4 saatlik kullanımım olurdu. Sağ R2 tuşu yuvasından 2 kere çıktı, sol analogu 1 kere yerinden çıktı ve içini açıp düzelttim. Analogta yönlerde ufak tefek sapmalar başladı ve oyunda epey sorunlar yaşatmaya başlattı derken ben de kaldırdım kumandayı kullanmamaya başladım. Ayrıca L2 tuşu algılamamaya ve pas tuşu da takılı kalmaya başlamıştı. Logitech markasından beklemediğim şekilde kalitesizlikte diyebilirim. Genelde ürünleri uzun ömürlü çıkardı ve böyle çabuk bozulması beni şaşırttı. F310 alırsanız umarım sizde daha uzun ömürlü olur.
Şu an orijinal Xbox 9. nesil kullanıyorum. Şimdilik gayet memnunum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri