PC ile ilgili sorularım

Enzm_7

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
21
12400F RTX 3080 li bi sistem toplamayı düşünüyorum. Odamda oynarken 2K Max ayarlarda oynicam Forza, Asetto, ETS2 gibi oyunları. Ama bazı zamanlarda salonda oynarım o zamanda 4K televizyonda oynicam.

1-) 4K Max ayarlar için 16GB ram yeter mi yoksa 32GB Mı olmalı
2-) Sıvı soğutma olarak ML240L V2 kullanacağım. Ama kendi fanlarını değil. MF120 Halo fanları kullanacağım. Başka kişilerin sistemine baktığımda ortalama 35 Derece bu soğutma ile sizce 35 derece iyi midir boşta

Tam yükte 12600K yı 60 derecede tutuyor

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
Cooler master da pompa sesi vs olduğunu çok gördüm kendimde yaşadım daha önceki yıllarda bu sene ise SİLVERSTONE ve NZXT tecrübem oldu SilverStone bir daha kullanmam şahsen bana göre yüksek sesli ve malzeme kalitesi biraz dandik gibi geldi ve pompa sorunu yaşamıştım. Daha sonra NZXT tecrübemem oldu gayet başarılı oda fakat bende şans olmadığı için RGB NZXT logosunda göz kırpma çok oldu sağolsunlar geri iade ettiler soğutma olarak ARCTİC tek geçerim.Şuan kullanmaktayım %100 fanda bile ses yok denebilicek kadar sessiz ödülü gerçekten haketmiş malzeme kalitesi olsun fiyatını sonuna kadar hakediyor benim düşüncem.

KS

Enzm_7

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
21
Cooler master da pompa sesi vs olduğunu çok gördüm kendimde yaşadım daha önceki yıllarda bu sene ise SİLVERSTONE ve NZXT tecrübem oldu SilverStone bir daha kullanmam şahsen bana göre yüksek sesli ve malzeme kalitesi biraz dandik gibi geldi ve pompa sorunu yaşamıştım. Daha sonra NZXT tecrübemem oldu gayet başarılı oda fakat bende şans olmadığı için RGB NZXT logosunda göz kırpma çok oldu sağolsunlar geri iade ettiler soğutma olarak ARCTİC tek geçerim.Şuan kullanmaktayım %100 fanda bile ses yok denebilicek kadar sessiz ödülü gerçekten haketmiş malzeme kalitesi olsun fiyatını sonuna kadar hakediyor benim düşüncem.
Cooler Master da ben %100 devirde fazla bi ses duymadım. Fanların sesi pompayı bastırıyor. Ve aşırı sessiz bi ortamda olmadığınız, direk yanında durmadığınız sürece duyulmuyor

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
Cooler Master da ben %100 devirde fazla bi ses duymadım. Fanların sesi pompayı bastırıyor. Ve aşırı sessiz bi ortamda olmadığınız, direk yanında durmadığınız sürece duyulmuyor
tabi sizin tercihiniz ama ben şahsen tercih etmem

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
16 Kullanabilirsin bütçen yetersizse. 32 daha iyi bir seçenek olacaktır tabiki.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri