PC İlk Seferde açılmıyor

Kadir Ayas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PC özelliklerini saymama gerek yok hayallerinizin ötesinde kötü bir sistem ve 8 yaşında.Bugüne kadar böyle bir problemim olmadı ancak şu sıralar fişe taktıktan sonra power tuşuna basınca hemen açılmıyor, açılması için 3-4 dakika bekleyip power tuşuna basıyorum.İçini fanlarını vs. temizledim.Sorun nedir? Görüşlerinizi bekliyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Güç kaynağınızda sorun olabilir. 8 sene uzun bir süre en olası sorun PSU gibi duruyor anlattıklarınıza bakarak konuşursak. Bence başka bir PSU ile kendi sisteminizi deneyin.

KS

Kadir Ayas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kadir Ayas' Alıntı:
PC özelliklerini saymama gerek yok hayallerinizin ötesinde kötü bir sistem ve 8 yaşında.Bugüne kadar böyle bir problemim olmadı ancak şu sıralar fişe taktıktan sonra power tuşuna basınca hemen açılmıyor, açılması için 3-4 dakika bekleyip power tuşuna basıyorum.İçini fanlarını vs. temizledim.Sorun nedir? Görüşlerinizi bekliyorum
teşekkürler imkan bulursam deneyeceğim :) bir de daha önce monitörümün floresanları patladı bunları led ile değiştirdim fakat monitörü tekrar toplarken sanırım baglantı yerlerıne zarar verdim rengi hafif mavimsi ve ekranda 1 çizgi var düzeltebilme imkanım var mı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Hiç monitör tamiri ile uğraşmadım bir bilgim yok bu konuda k.bakmayın. Ama fikir belirtmem gerekirse ekranda olan mavilik bağlandılardaki temas yada parazit olabilir ek kablolama yada lehi vs. kablo eklemeleri yaptıysanız bundan kaynaklıdır. Ekranda olan çizik ise ya eksik LED bağlantısı veya hasarlı LED yada güç odaklı bir sorun gibi duruyor.

KS

Kadir Ayas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
aydınlatıcı cevaplarınız için teşekkürler :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri