Pc ısınma

Yusuf07500

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Benim bilgisayar valoranta ilk girdiğimde oyunda fps droplar yaşıyorum 1 2 el girince bu droplar kalmıyor sizce neden bu olay bilgisayarımın sistemi kötü sadece 8 gb ram var

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
8 ram ile drop yaşarsınız. İşlemci ney?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Benim bilgisayar valoranta ilk girdiğimde oyunda fps droplar yaşıyorum 1 2 el girince bu droplar kalmıyor sizce neden bu olay bilgisayarımın sistemi kötü sadece 8 gb ram var
Merhaba tam olarak sisteminizi yazabilir misiniz? Eğer ki fps droplar geçici ise direk ram olarak düşünmemek gerekir Online oyunlarda bağlantı hızınız tepkime süreniz çok önem arzediyor.

KS

Yusuf07500

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
İntel pentium g840
Nvdia 420 mi neydi o ekran kartı

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Bir kaç halletmem gereken sorun vardı dönemedim konunun üstünde kalmasa unutabilirdim sistemin neredeyse 10 yıllık bir sistem işin aslına gelirsek 1 -2 elden sonra droplar geçip düzeliyorsa bir sıkıntı kalmıyorsa iyi diyeceğim o özelliklerde bir bilgisayar için tabi ki de bir de ekran kartın 2gb modelse iyidir bu durumda derim.
Peki ortalama kaç fps alabiliyorsun 20-30 fps oda kararlı bakımlı ise ondan aşağı düşmüyorsa iyi 1080p de mi 720p de mi oynuyorsun?
Senin kafanda rami söylediğine göre acaba bir 8 daha eklersen daha iyi daha da yüksek fps almaksa çok etki edeceğini düşünmüyorum .
Sistemde ki ram zaten destek olarak anca ddr3 en fazla 1333mhz dir.
Sana tavsiyem yukarı da denileni yapıp grafik çözünürlüğün 1080p ise 1600x900 ya da 1280x720p yapıp daha akıcı oluyorsa fps yükseliyorsa devam etmek öteki türlü komple sistemi değiştirmek gerekir.

KS

Yusuf07500

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bir kaç halletmem gereken sorun vardı dönemedim konunun üstünde kalmasa unutabilirdim sistemin neredeyse 10 yıllık bir sistem işin aslına gelirsek 1 -2 elden sonra droplar geçip düzeliyorsa bir sıkıntı kalmıyorsa iyi diyeceğim o özelliklerde bir bilgisayar için tabi ki de bir de ekran kartın 2gb modelse iyidir bu durumda derim.
Peki ortalama kaç fps alabiliyorsun 20-30 fps oda kararlı bakımlı ise ondan aşağı düşmüyorsa iyi 1080p de mi 720p de mi oynuyorsun?
Senin kafanda rami söylediğine göre acaba bir 8 daha eklersen daha iyi daha da yüksek fps almaksa çok etki edeceğini düşünmüyorum .
Sana tavsiyem yukarı da denileni yapıp grafik çözünürlüğün 1080p ise 1600x900 ya da 1280x720p yapıp daha akıcı oluyorsa fps yükseliyorsa devam etmek öteki türlü komple sistemi değiştirmek gerekir.
Yok aynı oluyor ya boşuna denedim 16 ya çıkarsam yükselmez demi 400 tl bir 8 gb ram

KS

Yusuf07500

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
1 2 oyundan sonra sabit 60 70 fps alıyorum en düşük ayarlarda

KS

Yusuf07500

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ama ara ara droplu tabi

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Ama ara ara droplu tabi
Sanırım o ekran kartı da çok yetersiz kalıyor aslında sistem çok yetersiz oyun çıktığında istenen minimumla şimdiki güncelleme almış halleri bir olmuyor sana tavsiyem sanırım anakartın üstünde de yazar LGA1155 pin ise ucuzdan ikinci el i7 3xxx ya da i5 3xxx nesil işlemcilerden alıp gt 420 den kurtulup en az gt730 gibi ucuz yollu bir ekran kartı bulmak o zaman 8 gb ram daha takarsan 720p de 100fps verir diyorum drop yapmadan..

KS

Yusuf07500

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Sanırım o ekran kartı da çok yetersiz kalıyor aslında sistem çok yetersiz oyun çıktığında istenen minimumla şimdiki güncelleme almış halleri bir olmuyor sana tavsiyem sanırım anakartın üstünde de yazar LGA1155 pin ise ucuzdan ikinci el i7 3xxx ya da i5 3xxx nesil işlemcilerden alıp gt 420 den kurtulup en az gt730 gibi ucuz yollu bir ekran kartı bulmak o zaman 8 gb ram daha takarsan 720p de 100fps verir diyorum drop yapmadan..
6C41A03D-0F58-4F22-9124-0BAA28D5D340.jpeg

Bu ekranı nasıl düşürebilirim 1024 e 768 yapıcam da seçenek yok altında masaüstünü de yaptım neden olabilir ki acaba

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Ekran kısmı olmuyor ama ben orayı soruyorum kankam
2 gündür yoğunluğum var sen tam ona denk geldin .
Üşenmedim yardım etmek için oyunu indirip kurdum normalde bu tarz online oyunları sistemde barındırmıyorum :) .
O ekran kısmına gelecek olursak değiştiremezsin ,
Senin monitörünün markası desteklediği maksimum çözünürlüğü gösteriyor . Büyük ihtimalle Casper monitör 720p destekli olabilir sen oyunu 800x600 de dene fps yüksekliği olursa iyi olmuyorsa normal ayarlarda fps iyiyse öyle kalsın . Sorunun bağlantı hızı düşüklüğü ve ping sürenin çokluğu olabilir.

KS

Yusuf07500

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
2 gündür yoğunluğum var sen tam ona denk geldin .
Üşenmedim yardım etmek için oyunu indirip kurdum normalde bu tarz online oyunları sistemde barındırmıyorum :) .
O ekran kısmına gelecek olursak değiştiremezsin ,
Senin monitörünün markası desteklediği maksimum çözünürlüğü gösteriyor . Büyük ihtimalle Casper monitör 720p destekli olabilir sen oyunu 800x600 de dene fps yüksekliği olursa iyi olmuyorsa normal ayarlarda fps iyiyse öyle kalsın . Sorunun bağlantı hızı düşüklüğü ve ping sürenin çokluğu olabilir.
Kankam bir şey daha sorucam bu valorantta mikrofon hassasiyeti eşiği var o ne biliyor musun ya da bilen var mı en az da mı dursun fulleyim mi

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Kankam bir şey daha sorucam bu valorantta mikrofon hassasiyeti eşiği var o ne biliyor musun ya da bilen var mı en az da mı dursun fulleyim mi
Size yardım etmek için oyunu indirip ayalara baktım ve sildim . Online oyun oynamıyorum o konuda yardımcı olamayacağım gibi :) herhangi bir sorununuz yoksa kurcalamayın ama sesle oyunu oynayanlar ayar çekiyor genelde oda donanımları el verdiği kadar .

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri