PC KAPANIYOR

levent7878

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar öncelikle forumda yeniyim.
---------------------------------------------------
GPU:ASUS ROG STRİX RX580 8GB OC
ANAKART:X570 MSİ GAMİNG EDGE
CPU:RYZEN 5 3600 (stok fan)
PSU:FSB 700 W 80+ BRONZ
HDD:WDBLUE 72R 1TB
RAM:8 GB 
--------------------------------------------------
Bilgisayarımı 3 ay önce 2. el olarak toplamıştım anakart ve işlemcimin garantisi devam ediyor.Yaşadığım sorun ise
Bir oyun çalıştırdığımda,(Valorant,NFS Payback) Ekran kararıp ekran kartı fanlarım son hız dönüyor bazen oyun içerisinden ses alabiliyorum bazen ise ses döngüye giriyor.Neden olduğu konusunda bir bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

Driver kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.Driverlarımı en son sürüme güncelleyip denedim sonuç değişmedi eski sürüme geri düşürdüğümdede sorun devam etti.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ekran kartı BIOS sorununuz olabilir. Genelde bu sorun RX 500 ve 5000 serisinde olan bir sorun. Kartın garantisi yok sanırım. Size 2 tavsiyem var birincisi siz kartın BIOS güncellemesini yapabilirsiniz ama biraz riskli bir durumdur. Diğeri ise kartı servise ücretli olarak gönderip sorunun ne olduğunu öğrenip tamiri varsa yaptırmanız.

BIOS güncellemesi riskli demiştim size sorumluluk kabul etmem karar size ait. Nasıl yapıldığını bilmek istiyorsanız aşağıdaki açıklamalara göre ilerleyebilirsiniz.

Ekran kartınızın BIOS güncellemesi için ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING bu bağlantıdan BIOS dosyasını indirebilirsiniz. Kartınızın ROG Strix 580 OC modeli olduğunu söylediniz ona göre link attım. Güncelleme için ATI ATIFlash / AMD VBFlash bu yazılımı kullanacaksınız. Anlatım için AMD GPU VBIOS Flash Tutorial bu videoya bakabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri