PC Kapanmasına Rağmen Ses Gelmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Kasanızı normal kapatırsanız, yani herkesin yaptığı gibi kasada güç halen daha dolaşır. USB vs. bunlarda elektrik akımı etkin kalır sebep bundan kaynaklı. Hoparlörünüzü kendi üzerindeki anahtardan kapatın eğer klavyenizde rahatsız ediyorsa PSU 'nuzun üzerindeki anahtardan gücü tamamen kesin kasayı normal kapattıktan sonra.

KS

seka41

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Kasanızı normal kapatırsanız, yani herkesin yaptığı gibi kasada güç halen daha dolaşır. USB vs. bunlarda elektrik akımı etkin kalır sebep bundan kaynaklı. Hoparlörünüzü kendi üzerindeki anahtardan kapatın eğer klavyenizde rahatsız ediyorsa PSU 'nuzun üzerindeki anahtardan gücü tamamen kesin kasayı normal kapattıktan sonra.

Normalde böyle olmuyor hoparlör ve klavye kapanıyordu

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
ERP 'yi etkinleştirirseniz şunları yapamazsınız eğer kullanıyorsanız. Klavye ve Mouse ile PC 'yi uyku moduna alırsanız uyandırma yapamazsınız. USB 'lerden harhangi bir cihaza sistem kapalıyken güç veremezsiniz. Telefon şarjı gibi. Bunlar dışından sistem kapalıyken 1W 'a kadar güç sistemde dolaşır bunu kapatmak için BIOS Güç ayarlarından ERP 'yi devreye sokabilirsiniz.

KS

seka41

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
ERP 'yi etkinleştirirseniz şunları yapamazsınız eğer kullanıyorsanız. Klavye ve Mouse ile PC 'yi uyku moduna alırsanız uyandırma yapamazsınız. USB 'lerden harhangi bir cihaza sistem kapalıyken güç veremezsiniz. Telefon şarjı gibi. Bunlar dışından sistem kapalıyken 1W 'a kadar güç sistemde dolaşır bunu kapatmak için BIOS Güç ayarlarından ERP 'yi devreye sokabilirsiniz.

ERP kullanmıyorum zaten normalde böyle olmuyordu en iyisi pc yi garantiye yollamak

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bunun için PC 'yi garantiye yollamayın bence, açın BIOS 'u yardımcı oluruz ayar kunusunda ama yinede siz bilirisiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Daha önce PC 'de kapalıyken bu klavye ve fare vs. her şeye giden güç kesiliyordu şimdi oluyor diyorsunuz. Peki buna sebep olabilecek son zamanlarda neler yaptınız PC 'de. Yani bunun başladığı zamanı hatırlamaya çalışın. Her sistemde genel o 1W 'a kadar olan güç sistemde dolaşır zaten. Benim şuan kullandığım makinede böyle sistem kapalı USB 'ye bağlı Klavye ve Mouse hariç her şeye güç akışı devam ediyor, örneğin telefonu şarj edebiliyorum sistem kapalıyken. Normal bir durum bu.

KS

seka41

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Daha önce PC 'de kapalıyken bu klavye ve fare vs. her şeye giden güç kesiliyordu şimdi oluyor diyorsunuz. Peki buna sebep olabilecek son zamanlarda neler yaptınız PC 'de. Yani bunun başladığı zamanı hatırlamaya çalışın. Her sistemde genel o 1W 'a kadar olan güç sistemde dolaşır zaten. Benim şuan kullandığım makinede böyle sistem kapalı USB 'ye bağlı Klavye ve Mouse hariç her şeye güç akışı devam ediyor, örneğin telefonu şarj edebiliyorum sistem kapalıyken. Normal bir durum bu.

Bundan önceki pcdede aynı şekildeydi pc kapatınca hiç birşey çalışmazdı.Neyse konu kapanabilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anladım ama dediğim gibi bu genel bir sistem çalışma prensibi ve ankartların ve PSU 'nun özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri