Pc kontrolu karşıdaki kişide diyelim

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Hocam benim en korktuğum iki sahne var biri mouse ele geçirilmesi diğeride virüsü sildim sanıp aslında virüs gizlemiş kendisini bunlar olmadan veya yaşandığı sıfalarda neler yapmalıyım mousemu ele geçirmemesi için neler yapmalıyım mesela veya ele geçirdi diyelim tam en yetkili yöntem bedir aynısı virüsü sildim sanıp ama aslında gizlenmiş olan virüslerde nasıl bir yöntem yapmam lazım bu virüs olayı en korktuğum şeylerden biri

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,761
Her önünüze gelene tıklamayın, adblocker kullanın ve bilinçli bir kullanıcı olun yeter. Gerisini Antivirüs halleder.
Zararlı yazılım sisteme bulaştığında nasıl kurtulacağım diyorsanız şunları yapmanızı öneririm.

Sistemi ağ ile güvenli modda başlatın
Kendi orijinal sitesi üzerinden MBAM indirin ve bilgisayarınıza kurun
Kurulum işlemi bittikten sonra Scan diye bir seçenek çıkacak ve o seçeneğe basın
İşlem bittikten sonra program eğer zararlı yazılım bulursa bu dosyaları karantinaya alın
Sonra karantinadaki dosyaları silin
Ayrıca zararlı bilgisayara zarar vermiş olabilir, bunu onarmak için arama kutusuna CMD yazıp yönetici olarak başlatıyoruz.
Gelen komut satırına şu kodu yazıyoruz.
sfc /scannow
İşlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp güvenli moddan çıkabilirsiniz.

Son düzenleme:

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
4 yıldır fiyatı ve performansını çok iyi bulduğum antivirüs+firewall özelliği olan Norton 360 Standart programını kullanıyorum. Maşallah diyorum yani 4 senedir bir kere sorun yaşamadım. Yeni PC alan veya böyle problemler yaşayan arkadaşlarıma da hep aldırdım ve hepsi memnun. Bence senede 70 lira böyle bir güven hissi için az bile.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri