Pc mavi ekran sorunu

Efe Kedik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadşlar laptop a oyun yüklüyordum virüslüunüş pc yi hep tıkıyor ve mavi ekran verdiriyordu şuan formatl attıyorum ama kurulum yerinde 1 2 dakka sorna mavi ekran yiyor ne yapabilirim hdd yiyle mi alakalı acaba veya başka bişeyden mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sistemde 2 disk varsa veya bir disk parçalara bölünmüş ise önce diskin tüm bölümlerinin silinmesi ve biçimlendirilmesi gerekebilir. Windows format ekranında olan disk bölümünde birimlerin hepsini silip biçimlendirme işlemini yaptığınız halde mi böyle bir hata alıyorsunuz yoksa bir bölümü veya 2. diski silmeden mi yapıyorsunuz bu işlemi? Eğer böyle yapmıyorsanız tüm disk silinip biçimlendirilmeden sistemdeki virüs silinme ki diske yada başka donanıma yapışan bir virüs türüyse ondan kurtulmanız bayağı zor. Siz dediklerimi deneyin işe yaramaz ise 1-2 yöntem daha önereceğim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sisteminizde virüs varsa lütfen dosya paylaşımı yapmayın ki virüs bulaşmasın. Dediğinizi anladım ve link zaten erişime kapalı ki dediğim gibi sistemde virüs varsa link paylaşmayın.

KS

Efe Kedik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekrannın telefondan fotosunu attım virüssüz yni

Telefondan dige düzenlemesi zor muş şuan herkes bakabilir hali bu floodsa üzgünüm:-(

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Format ekranı değil bu attığınız resim Widows kurtarma ekranı. Format ekranı farklı bir şeydir. USB ile format diski hazırlayıp format işlemi başlatmanız gerekiyor. O ekrandaki disk ekranında diskleri silip biçimlendirip yeni birim oluşturup oluşan birincil büyük bölümü seçip ilerle dediğinizde diski silmiş ve yeni Windows kurulumuna geçmiş olacaksınız.

KS

Efe Kedik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Telefondan dige düzenlemesi zor muş şuan herkes bakabilir hali bu floodsa üzgünüm:-(

Önceden kurulum ekranındaydı mavi ekran buraya yöneltiyor windows usbsiz yapıyom

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
USB ile kurulum yapmanız gerek. Sistem üzerinde zaten mavi ekran aldığınız için işletim sistemi arızası alıyorsunuz. USB ile yaparsanız sorun çözülecektir.

KS

Efe Kedik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Biraz denedim bişiler str/srttrail. Txt yazıyo artık format atamoypm

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Aldığınız hata halen daha Windows üzerinden atılan format veya onarımlarda meydana gelen hata neticesinde alınan uyarılardan. USB belleğe son Windows 10 sürümünü UEFI olarak yazdırıp sistemi USB ile başlatıp sonrasında Windows Format ekranı ile ilerleyip diskleri silip format işlemini başlatırsanız sorun kalmaz. Siz işlem sıranızı benim dediğim gibi yapmıyorsunuz. Yapsanız bu tarz hatalar almazsınız. Lütfen dikkat edin ve dediğim gibi yapın kurulumunuzu.

KS

Efe Kedik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Abi benim başka pc yokki başka yolu yok mu ama sen in dedigini denigicem en yakında

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Windows sıfırlama deneyebilirsiniz o mavi ekran seçenekli resimde sizin sistem ingilizce olduğundan öyle anlatıyorum Troubleshoot > Reset this PC kısmından sonraki seçenekte Keep my files yani sistemde olan özel dosyalarınızı tutup tüm sistemi format atmışcasına sıfırlayacak ve yazılımlar vs. hepsini kaldıracak diğer seçenekte ise Remove everything seçeneğinden ilerlerseniz her şeyi silip format atmış gibi davranacak. Eğer sistemde kritik bir Windows arızası yoksa bu işlem başarılı olur yoksa sisteminize harici bir USB ile format atmanız gerekiyor. Yani başka bir sistemde UEFI bir Windows hazırlayıp format işlemi başlatmanız gerekiyor başka kesin bir çözümü yok diyebilirim. Birkaç yöntem var deneyebileceğiniz ama kesin sonuç yok ki birazda karışık bir durum sizi aşar gibi bir izlenim aldım.

KS

Efe Kedik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok saolun beni 243 tl kurtaldınız saolun deniyicem bide kurulum rehberi atabilrimisiz ilgilendiginiz için teşekkürler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Bu işlemin nette YouTube üzerinde videoları var bakabilirsiniz. Kolay bir işlemdir ama kesin çözüm değildir bilginiz olsun. İşe yaramayabilir yani.

KS

Efe Kedik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Abi dedigin gibi yaptım ama ilk flash bellek te oluyodu şuan kinde olmuyo oluyo ama olurkene kapatıyo

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri