Pc Mikrofonu Görmüyor Yardım Edin :(

AllyFeedon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha dünden önceki gün mikrofon düzgün çalışıyordu bilgisiyar görüyordu. Ancak dün birşey oldu ve pc mici görmüyor realtek yükledim açılmadı sistemi yeniden yüklemeye çalıştım hata verdi ve daha birçok yol denedim lütfen yardım edin lütfen :(

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Mikrofon aygıtınız aygıt yöneticisinde demi yok? Eğer böyle ise sorun cihaz kaynaklıdır yada kablo veya soket. Eğer aygıt yöneticisinde var ama ayarlarda görünmüyorsa yanlış sürücü yada kurulum sorunu yaşıyorsunuzdur bu durumda eski sürücünün tamamen kalıntılarının silinmesi gerekir ve yeni sürücü kurulmalı. Son bir şey mikrofon aygıtınızı ve hangi işletim sistemini kullandığınızı yazın.

KS

AllyFeedon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows 10 Pro edication 1903 eski sürüm (1903) tede ayanısı oluyordu mikrofonda sıkıntı yok telefonda vs. çalışıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Yukarıda belirttim eksiksiz paylaşın lütfen. Kullandığınız cihazın(mikrofonun) adı ve aygıt yöneticisinden aygıtın tanınıp tanınmadığı durumunun SS görüntüsünü de paylaşın.

KS

AllyFeedon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi kulaklığım budur ve aygıt yöneticsinide fotosunu attım gizli aygıtları göster dememe rağmen mikrofon yinede çıkmıyor bundan tam 2-3 gün önce görüyordu (30 kasım) sonra gece bilgisiyarı açık bıraktım oyun indirsin diye sonrada mikrofonu görmedi zaten :(

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Kulaklığınız tek JAK yapısında 3 boğum ama PC sistemlerinin JAK girişler 2 boğumdur yani mikrofon JAK girişini algılamaz soket hatanız var bu kısımda ilk aşamada görüyordu demişsiniz ama bu imkansız ya mikrofon JAK girişinde 3 boğum okunabilir ama sağlıklık kullanım olmaz size 3 boğum JAK girişini mikrofon ve kulaklık olarak ayırıcı adaptör gerekli. bu tarz bir ürün.

KS

AllyFeedon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
benim pc minibook tek jak girişi var ama

Ya birşey sorucağım bu mikrofonun microsofta bir driveri falan varmı yani aygıt yöneticisinde mikrofon aygıtı gözükmüyor gizli ögelerde bile büyük bir ihtimallen silinmiş.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Silinmiş bile olsa ünlem işareti ile aygıt var ama kullanılmıoyr sorun var işareti çıkardı ama aygıt yöneticiniz boş ve tek JAK olduğu için mikrofonu değil sadece kulaklığı görüyor attığım linkteki ayırıcı ile JAK ve Mikrofonu ayırırsanız kasa önüne yada arkasına Kulaklık ve Mikrofon olarak aktarım yapabilirsiniz aygıt olarak tanınmaz zaten bu kulaklık yazılım vs. yok ses kartınız kurulu olsun yeterli zaten kurulu ses kartınız sadece ayırıcılık bir işiniz var hepsi bu kadar tak çalıştır gerisi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri