Yardım PC Toplama Yardım

yucelarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı
Gainward GeForce RTX 4060 Ti Panther 16GB GDDR6 128 Bit Ekran Kart
Selamlar,

Bi sistem topladım ve parçalarını tek tek aldım. Ekran kartı, SSD ve Ram hariç diğer parçalar geldi. Bunların kurulumu zaten kolay. Yani şu anda işlemci, anakart, kasa, psu ve sıvı soğutucu geldi. Bunları bi noktaya kadar topladım ama özellikle anakart bağlantıları noktasında sıkıntı yaşıyorum. Forum kurallarına uygun mu bilmiyorum ama bana özelden ulaşıp destek olabilecek varsa çok memnun olurum gerçekten.

Parçalar şu şekilde ;
Kasa : Cooler Master masterbox Td500 v2
Anakart : Asus TUF Gaming B650 plus wifi
İşlemci : AMD ryzen 5 7500F
Güç kaynağı : Cooler Master 850W MWE V2 80+ Gold
Soğutucu : Cooler Master MasterLiquid ML240L

KS

yucelarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Hocam işte power kabloları nereye takılır, soğutucunun kabloları nereye takılır, kasa fana ve rgb kabloları nereye takılır gibi. Sonuçta o kadar paraya makine topladım, ufak bi hata ile bişeyleri yakmak istemiyorum.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,100
Hocam işte power kabloları nereye takılır, soğutucunun kabloları nereye takılır, kasa fana ve rgb kabloları nereye takılır gibi. Sonuçta o kadar paraya makine topladım, ufak bi hata ile bişeyleri yakmak istemiyorum.
Birseyleri yakmak artık eskisi kadar kolay değil o işlemciyi normal çalıştırsan bile koruması olduğu için hemen kendini kapatır bekleyin 1 saniye

KS

yucelarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Hocam işte bana videodaki gibi o kadar kolay gelmiyor maalesef 😅 videoda montaj lga Soket üzerine yapılırken bende am5 Soket var. Forum kurallarına uygun mu dediğim nokta şuydu birisi bana özelden ulaşıp beraber check edebilir miyiz noktasıydı

Evet YouTube'dan bakabilirim ama çok kaynak yok mesela full modüler psu nasıl takılır, bağlanır konusu detaylı olarak neredeyse hiç yok. Hepsi çok yüzeysel

Son düzenleme:
KS

yucelarslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Hocam benim açtığım konuyla alakası nedir anlamadım 😅

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri