PC Wifisi Yavaş.

FurkanBrkz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Merhabalar Asus TUF B650 Plus Wifi anakatt kullanıyorum. 2 hafta öncesine kadar interneti sorunsuz kullanıyordum ama ondan sonra internet bir anda yavaşlamaya başladı. Upload ve Pingde sorun yok ama Download 100 mbps vermesi gerekirken 20-30 bazen 0a iniyor.
Bu durumu TUF B550 Wifide de yaşadım ama sonradan düzeldi.
Bu sorun sadece pcde var Telefonda ise bu sorun yok. Bunu nasıl çözebilirim?

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Modeme yakınlığın ne durumda? Kaç oda var arada kaç duvar var? Bunların hepsi etken, bende de bu durum vardı stabil değil ve bazen aşırı düşüyordu alt kattaki modemden üst kata odama ethernet çektim rahatladım. Cidden başka türlü kafa rahat olmuyor illa ciddi düşüşler yaşanabiliyor.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
71
Modeme yakınlığın ne durumda? Kaç oda var arada kaç duvar var? Bunların hepsi etken, bende de bu durum vardı stabil değil ve bazen aşırı düşüyordu alt kattaki modemden üst kata odama ethernet çektim rahatladım. Cidden başka türlü kafa rahat olmuyor illa ciddi düşüşler yaşanabiliyor.
Hocam dediğinize katılıyorum, bir şey daha eklemek istiyorum. Bazen farkında olmuyoruz ama anakarta bağlanan sinyal için kullanılan çubuklar iyi sabitlenmemişse bir süre sonra yer çekimiyle birlikte eğilebiliyor. Ufacık bir temasla da sinyal zayıflayabiliyor. Daha evvel aynı sorunu yaşadım biraz bükünce farklı sonuçlar alıyordum.

KS

FurkanBrkz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Hocam dediğinize katılıyorum, bir şey daha eklemek istiyorum. Bazen farkında olmuyoruz ama anakarta bağlanan sinyal için kullanılan çubuklar iyi sabitlenmemişse bir süre sonra yer çekimiyle birlikte eğilebiliyor. Ufacık bir temasla da sinyal zayıflayabiliyor. Daha evvel aynı sorunu yaşadım biraz bükünce farklı sonuçlar alıyordum.
Modem salonda ve pc ile arasında duvar yok yaklaşık mesafe 10 mt civarı. Yukarıda belirttiğim gibi sorun sadece download kısmında. Uploadda 20 mbps civarı stabil hız alıyorum. B550 asus anakartla yaşadığım sorun da aynıydı ama birden bire sorun düzeldi.

KS

FurkanBrkz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Bios çözebilir mi?

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Bios güncellemesi yapıp deneyebilirsin bunun net bir cevabı yok anlayabilmenin tek yolu eğer varsa başka bir ağ kartı ile denemek olacaktır. Dediğiniz uzaklıktaysa ethernet çekmek daha kolay olacaktır bence uğraşyamaya değmez. Laptop değil sonuçta ağ kartı olmasına bile gerek olmaz.

KS

FurkanBrkz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Bios güncellemesi yapıp deneyebilirsin bunun net bir cevabı yok anlayabilmenin tek yolu eğer varsa başka bir ağ kartı ile denemek olacaktır. Dediğiniz uzaklıktaysa ethernet çekmek daha kolay olacaktır bence uğraşyamaya değmez. Laptop değil sonuçta ağ kartı olmasına bile gerek olmaz.
Eski anakartın wifisini denedim. Aynı senaryo ile karşılaştım.

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Eski anakartın wifisini denedim. Aynı senaryo ile karşılaştım.
Altyapınız nedir? Fiber mi normal mi? Normal internet değerleriniz nedir ve şuan aldıklarınız nedir? Statik mi Dinamik mi IP kullanıyorsunuz? DNS adresinizi hiç değiştinizmi? Modem uzaklığı nedir? Ethernet kablo uzunluğu nedir? Ethernet kablosu CAT6 mı? Paket kaybınız ne kadar? Gerekli bilgileri sağlarmısınız?

eren19033q

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
20
Altyapınız nedir? Fiber mi normal mi? Normal internet değerleriniz nedir ve şuan aldıklarınız nedir? Statik mi Dinamik mi IP kullanıyorsunuz? DNS adresinizi hiç değiştinizmi? Modem uzaklığı nedir? Ethernet kablo uzunluğu nedir? Ethernet kablosu CAT6 mı? Paket kaybınız ne kadar? Gerekli bilgileri sağlarmısınız?
Ağa bende çok kopma oluyor

KS

FurkanBrkz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
VDSL 100 Mbps Download 20 Mbps Upload veriyor diğer cihazlarda. Ethernet kablosuyla bağlanamıyorum. DNS adresi değiştirmedim. Statik Dinamik IP kısmını bilmiyorum.

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
VDSL 100 Mbps Download 20 Mbps Upload veriyor diğer cihazlarda. Ethernet kablosuyla bağlanamıyorum. DNS adresi değiştirmedim. Statik Dinamik IP kısmını bilmiyorum.
speedtest.net'da yaptığınız testte internet altyapınızı verirmisiniz?

KS

FurkanBrkz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
speedtest.net'da yaptığınız testte internet altyapınızı verirmisiniz?
1713733605745.png

1713733611207.png
1713733616223.png
1713733626346.png
5 Dk içince yaptığım testler. TT altyapısı var ne yazık ki.

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
KS

FurkanBrkz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Arkadaşlar bu sorun anakart ile ilgili değilmiş. Aynı sorunu laptopta da yaşıyorum.
Laptopta wifi testi yaptığım zaman masaüstündeki gibi sonuçla karşılaşıyorum.
Laptopu ethernetede bağladım zaman ise sorun kalkıyor. Wifi testini modemin dibinde yaptım.
Modemim şudur:

TP-Link Archer VR300, AC1200 Mbps Kablosuz Dual-Band Fiber Destekli VDSL/ADSL Modem Router​

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri