PC YE BİR ŞEYLER OLDU YARDIM

yildizzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
iyi günler gece yeni aldığım acer nitro laptop umu normal kapattım bir dahaki akşam açtım siyah bir ekran 2-3 dakika boyunca öylece kaldı windows acıldıktan sonra. Bilgisayar acıldı bir tane oyunum vardı Battlefiel 1 o silinmiş chromda artık google ile değil yahoo ile arama yapıyor vs. hadi bunları geçtim. Normalde fan çok sesli çalışmastı her hangi bir oyun açınca fan bağırmaya başlıyor bir anda hızlıca çalışıyor ses açılır açılmaz oyun başlıyor ve susmuyor ben anlamadım bir anda ne oldu bu bilgisayara lütfen yardım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Sisteminize solucan yani bir çeşit virüs bulaşmış gibi belirtiler buna işaret. Bir yazılım vs. ile beraber kurulmuş olabilir yada tarayıcıdan bulaşmış olabilir. Sağlam bir antivirüs yazılımı ile sistemi taratın ve tarayıcılarınızı kaldırın.

Solucan türü virüsler için aşağıdaki 2 antivirüs gayet başarılıdır. Ücretsiz deneme sürümleri işinizi fazlasıyla görür.

Tarayıcılnızı ve sistemde bilmediğiniz olmaması gereken yazılımları kaldırmak için ise bu yazılımı kullanın kalıntı vs. bırakmaz bu yazılım.

KS

yildizzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu advance system care ile tarattım ama hala aynı napıcam ?

fan normalde böyle değildi özellikle şarza takılıyken ses yapıyor şarz dan çıkarınca okadar değil nie öyle olur ki

fanı sanki tek bir yerden üflüyor gibi sağ taraftan soldan fan üflemiyor gibi arkaya elimi götürünce

KS

yildizzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dostum dediklerini yaptım ama fanda sıkıntı var ses yapıyor oyunda değilken bile. Sanki sağdaki çalışıyor soldaki çalışmıyor gibi fanların. Acaba fanlardan biri çalışmıyor olması nasıl anlarım şimdi ne yapmam lazım yardımcı olurmusun.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Size antivürüs ile taratın dedim ama siz advance system care vs. demişsiniz. Dediklerimin aynısını yapın ve eğer yaptıysanız ama sonuç olumsuz ise 2 şey deneyebilirsiniz. Ya format yada sistem geri yükleme ki ben olsam format atardım.

KS

yildizzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yaptım bazı virüsleri sildi bilgisayardan o zamanki gibi değil. Fakat pirize takınca laptop u ve oyun acıp kapatıncada o fandaki ses hafiften devam ediyor oyunda fan sesi normal ama oyundan sonra fan sesi susardı genelde. Şimdi ses geliyor hafifte ısınma var fan ayarlarını felanmı yanlışlık var yoksa virüs denmi sizce.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Emin değilim ama fan ayarların kendiliğinden değişmez siz dokunduysanız o başka yok dokunmadıysanız sistem yük altına girince fan devri artar eğer oyun dışında da ses varsa ve virüs çıktıysa muhtemelen virüs vs. bazıları kalmış olabilir sistemde bazen bulamayabiliyor bu antivirüs yazılımları hepsini. Bence format atın kurtulun komple.

KS

yildizzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Baya bir farklı virüs programı ile taramalar yaptım ilk başta bir şeyler sildi sonradan hepsi bir şey yok vermeye bailadı. Problem şu her zaman olmuyor mesala 40 dk oyun oynadım fan hiç ses vermedi soonra masaüstüne geldim virüs programıdır google chrome vs girdim oyunda açık değil fan 30 dakikadır hep sesli çalışıyor bu işlemler zarfında bu virüstenmi olur.

Özellikle laptop prize takılıyken oluyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Duruma göre değişir olabilir de olmayabilir de ama bir defa virüs çıktıysa büyük olasılıklardan birisidir. Bu gibi bir durumda sorunu bulmak çok çok uzun uğraşlar gerektirir ki bu durumda tekrar öneriyorum format atmak en basit işlemdir önce bunu yapın ki disk temizlensin virüs olasılığı komple kalksın. Sonrasında durum devam ederse virüs kaynaklı olmayan sorun çözme işlemlerini gözden geçiririz.

tknservis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Acer Laptop Tamiri

Garanti süresi bitmiş veya kullanıcı hataları sonucu oluşan problemlerinize çözümler buluyoruz. Laptoplarınızda oluşabilecek anakart sorunu, ekran kartı sorunu, ekran kırılmaları, kasa kırılması, chipset sorunları, klavye değişimi, harddisk değiştirme gibi işlemleri garantili olarak yapıyoruz. Teknik ekip ve ekipmanlarımız ile kısa süre içinde işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her marka model laptoplara hizmet veriyoruz. 15 yılı aşkın süredir bu tür sorunlarınıza çözümler sunuyoruz. Gelen laptopları ücretsiz tespit işlemi yaptıktan sonra fiyat ve süreç ile ilgili bilgi verip işlemlerimize devam ediyoruz. İşlemleri kendi bünyemizde BGA cihazı kullanarak yapıyoruz. Batarya ve şarj aleti satışımızda mevcuttur. Ekran değişim işlemlerini 1 saat içinde yapıp teslim ediyoruz. Değişim yapılan ürünlere 1 yıl garanti veriyoruz. Kasa tamiri gerektiren işlemleri kesinlikle yapıştırma yapmadan tamir ediyoruz. Bu konuda kendimize güveniyoruz. Daha fazla bilgi almak için 0312 431 01 44

Bayındır-1 Sokak No: 22/8 – Kızılay / ANKARA

Tel: 0312 431 01 44
Tel: 0312 431 01 45
Faks : 0312 431 01 43

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri