Soru PC Ye Furmark Ve Prime 95 Testi Yapmak Istiyorum Nasıl Yapabilirim?

TRACCLON

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
PC ye furmark ve prime 95 testi yapmak istiyorum nasıl yapabilirim? hangi değerler normal hangi ayarlarda çalıştırmalıyım ?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Programları kurduktan sonra, extra bi şeyleri seçmeye gerek yok. Standart ayarlarda, çalıştıra,basın.

KS

TRACCLON

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Pc bilgileri?

furmark indirme linki

Prime 95 link
işlemci 7800x 3d
ekran kartı 4070ti super
2sinede furmark tan test yaptım işlemciye burn test
2k çözünürlükte ekran kartı ortalama 68 derece işlemci ortalama 75 derece normal mi ?
(1 saat yaptım)

Programları kurduktan sonra, extra bi şeyleri seçmeye gerek yok. Standart ayarlarda, çalıştıra,basın.
işlemci 7800x 3d
ekran kartı 4070ti super
2k çözünürlükte ekran kartı ortalama 68 derece işlemci ortalama 75 derece normal mi ?
(1 saat yaptım)

ahmetv2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
52
işlemci 7800x 3d
ekran kartı 4070ti super
(1 saat yaptım)

işlemci 7800x 3d
ekran kartı 4070ti super
(1 saat yaptım)

Kısmen aynı sisteme sahibim furmark'ta 3-4 derece daha serindi benim sistemim. Aynı zamanda mhz'leri incelemeni öneririm. Hız düşmeleri önemli yoksa sıcaklık 80-90'a dayansa da bir noktaya kadar sorun olmaz.

Ekran kartı ve işlemci soğutucusunun markasını da paylaşabilirseniz kıyaslama yapabiliriz.

KS

TRACCLON

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kısmen aynı sisteme sahibim furmark'ta 3-4 derece daha serindi benim sistemim. Aynı zamanda mhz'leri incelemeni öneririm. Hız düşmeleri önemli yoksa sıcaklık 80-90'a dayansa da bir noktaya kadar sorun olmaz.

Ekran kartı ve işlemci soğutucusunun markasını da paylaşabilirseniz kıyaslama yapabiliriz.
mhz testi nasıl yapılıyor ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri