Çözüldü PC'de ağırlaşma, gecikme ve takılma neden olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
sistemimde 16GB 3000mhz ram var. İşlemcim R5 2600x. İki tane SSD kullanıyorum. Bu sorunları yaşamaya başlayınca samsung evo ssd aldım ama bahsettiğim konuyu çözememiştim. Sonrasında anakart değiştirdim sorun düzelmedi güç kaynağı da değiştirdim sorun çözülmedi. Ekran kartı bile değiştirdim sorun çözülmedi. Tek değiştirmediğim R5 2600x ve 2x8 3000mhz ramler oldu. İşlemcimin sıcaklığı gayet iyi sıcaklık konusunda sıkıntı yaşamıyorum. Bu tarz ağırlaşma gecikme takılma sorunları ramden kaynaklanıyor olabilir mi ramlerin ısınma sorunu olabilir mi? Bilgisayarımı kapat dedikten sonra 2 dk sonra kapanıyor. Gecikiyor normal kullanımda pc de bir ağırlık var. Oyunlarda sık sık takılma yaşıyorum. Kısacası bu tarz ağırlaşma gecikme takılma sorunlarını hangi donanım yapıyor olabilir?

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Sorunu mantığıyla ve çözümüyle bana izah edecek kişiye para göndermek isterim. Çünkü bayadır çözülemeyen bir sıkıntı ve denediğim şeylerle yeni bir bilgisayar toplamış oldum tek işlemci ve ram değiştirilmedi. 2. elden aldığım hiçbir ürün yok hepsi sıfır vatan pc den alınma. Fikri bilgisi olan varsa bu ağırlaşmayı gecikmeyi takılmayı çözelim

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Gecikmeler Windowsun kurulu olduğu SSD ile alakalı olabilir. Sizin bilgisayarda sanki bir virüs var gibi tüm donanım parçalarına işlemiş ve düzelmiyor. Çok sıkıntılı bir durum.

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Gecikmeler Windowsun kurulu olduğu SSD ile alakalı olabilir. Sizin bilgisayarda sanki bir virüs var gibi tüm donanım parçalarına işlemiş ve düzelmiyor. Çok sıkıntılı bir durum.
Dediğiniz şey saçma değil büyük ihtimalle donanımsal bir virüs var çünkü ne kadar format atarsam atayım düzelmedi ve crackli windows hep pc yi format sonrası aktifleştirdi. Ram sebebiyet verebilir mi? Donanım virüsü ne oluyor hiç bilmiyorum?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Dediğiniz şey saçma değil büyük ihtimalle donanımsal bir virüs var çünkü ne kadar format atarsam atayım düzelmedi ve crackli windows hep pc yi format sonrası aktifleştirdi. Ram sebebiyet verebilir mi? Donanım virüsü ne oluyor hiç bilmiyorum?
Bende tam açıklamasını bilmiyorum ama bilgisayardaki tüm parçalara işliyor diye biliyorum ve o saatten sonra tüm sistemi değiştirmek gerekiyor galiba.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri