Pc'em Çok Ses Çıkarıyor Güç Kaynağından

lambuka17

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
bu devirde 500 tl ye psu mu var bütçeniz en az 1000 tl olmalı psu için bilinmedik marka alıcağınıza gidin 2.el bilindik marka alın daha iyi o kadar söylüyorum yan sanayiler hemen bozulur paraniza yazik olur

lambuka17

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam fsp alin çok önceden ne yazılmış aktarayim size hadron YAN SANAYİ

Hayır alınmaz arkadaşlar, ben ettim siz etmeyin bunu kendinize.

6ay önce uygun fiyatlı 600-650WATT bir PSU arayışındaydım daha sonra 200TL'lik fiyatıyla Hadron gözüme çarptı, site yorumlarını okuduğumda FP ürünü olarak önermişlerdi ben de PC HOCASİ NA bakmadan aldım. 3ayımız güzel geçti her türlü oyunu oynuyordum ancak benim sistemimde işlemcim darboğaz yapıyordu o yüzden de 200Watt'lık ekran kartım 140'ı pek geçmezdi daha sonrasında Mafia Definitive Edition'ı oynamaya başladım ve GPU'nun 190Watt kullandığını gördüm ama sorun değildi ne de olsa 600Watt'lık bir PSU'm var dedim aradan 1.5saat gibi bir süre geçti ve kasamdan garip cızırtımsı sesler duymaya başladım ama üstüne çok düşmedim ve oynama devam ettim 10'dakika sonra pat sesiyle irkildim ve bilgisayarımın kapandığını gördüm aynı zamanda yanık kokuları da geliyordu. Direkt bütün kabloları çıkarttım ve PSU'yu çıkarttım garantiye bile gönderme tenezzülünde bulunmadım. Asla Hadron marka PSU almayın, başka bir forumda 850Watt'ın aslında 500Watt olduğunu öğrendim ve sanırım benim de 600Watt'ım aslında 300bile değil muhtemelen. Zaten hiçbir sertifikası da yoktu ve kuş tüyü gibiydi çok hafifti. Daha sonra uygun fiyatlı ama bu sefer düzgün bir PSU arayışına girdim karşıma Sharkoon'un SPH650V2 versiyonu karşıma çıktı buradan da araştırma yaptım ve çok iyi olduğunu öğrendim ve aldım, fiyatı Hadron'un 2katıydı ama değerdi diye düşündüm. İyi ki de almışım 3aydır bu PSU'yu kullanıyorum ve bilgisayarım bundan önce 4.3GHz overclockta zorlanırken şu an 4.55GHz'de 1.5Volt'ta sıkıntısız çalışıyor, en zor testleri de yaptım ekran kartına bile overclock yaptım ki sistemi zorlayayim ve hiçbir sıkıntı olmadan kullanıyorum.

Tldr;
Hayır Hadron "marka" PSU alınmaz onun yerine Sharkoon SPH650V2 alın, iyi forumlar.

KS

yilmazefebcir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
28
Hocam fsp alin çok önceden ne yazılmış aktarayim size hadron YAN SANAYİ

Hayır alınmaz arkadaşlar, ben ettim siz etmeyin bunu kendinize.

6ay önce uygun fiyatlı 600-650WATT bir PSU arayışındaydım daha sonra 200TL'lik fiyatıyla Hadron gözüme çarptı, site yorumlarını okuduğumda FP ürünü olarak önermişlerdi ben de Technopat'a bakmadan aldım. 3ayımız güzel geçti her türlü oyunu oynuyordum ancak benim sistemimde işlemcim darboğaz yapıyordu o yüzden de 200Watt'lık ekran kartım 140'ı pek geçmezdi daha sonrasında Mafia Definitive Edition'ı oynamaya başladım ve GPU'nun 190Watt kullandığını gördüm ama sorun değildi ne de olsa 600Watt'lık bir PSU'm var dedim aradan 1.5saat gibi bir süre geçti ve kasamdan garip cızırtımsı sesler duymaya başladım ama üstüne çok düşmedim ve oynama devam ettim 10'dakika sonra pat sesiyle irkildim ve bilgisayarımın kapandığını gördüm aynı zamanda yanık kokuları da geliyordu. Direkt bütün kabloları çıkarttım ve PSU'yu çıkarttım garantiye bile gönderme tenezzülünde bulunmadım. Asla Hadron marka PSU almayın, başka bir forumda 850Watt'ın aslında 500Watt olduğunu öğrendim ve sanırım benim de 600Watt'ım aslında 300bile değil muhtemelen. Zaten hiçbir sertifikası da yoktu ve kuş tüyü gibiydi çok hafifti. Daha sonra uygun fiyatlı ama bu sefer düzgün bir PSU arayışına girdim karşıma Sharkoon'un SPH650V2 versiyonu karşıma çıktı buradan da araştırma yaptım ve çok iyi olduğunu öğrendim ve aldım, fiyatı Hadron'un 2katıydı ama değerdi diye düşündüm. İyi ki de almışım 3aydır bu PSU'yu kullanıyorum ve bilgisayarım bundan önce 4.3GHz overclockta zorlanırken şu an 4.55GHz'de 1.5Volt'ta sıkıntısız çalışıyor, en zor testleri de yaptım ekran kartına bile overclock yaptım ki sistemi zorlayayim ve hiçbir sıkıntı olmadan kullanıyorum.

Tldr;
Hayır Hadron "marka" PSU alınmaz onun yerine Sharkoon SPH650V2 alın, iyi forumlar.
gerçekten mafia oynarken patladımı ben bi videoda gördüm psu patlayınca hepsi yanıyor ekran kartı,ana kart,işlemci..

kanka tozdan dolayı fandan geliyordur o ses wd40 yada elektronik devre temizleyicisin ile fan göbeğine bir kaç damla sıkman lazım
kardeşim ne tozu fan ı yağladım bile

KS

yilmazefebcir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
28

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri