PCH F6 Görüntü Alamıyorum

semre57

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
@ugur.gozaydin hocamın önerdiği Mcdodo HDMI to VGA kablosunu aldım bugün geldi ancak VGA monitörüme bağladığımda görüntü alamadım. Daha doğrusu ekrana görüntü geliyor fakat ekran siyah. Parlak bir siyah olduğu için görüntü olduğunu anlayabiliyorum. Sistem çalışırken kabloyu çıkarıp tekrar taktığımda o parlak siyah ekran (görüntü) gidiyor bu sefer hiç görüntü gelmiyor monitöre. Monitör fişten çekili gibi ışıksız siyah paneli dışında bir şey olmuyor.

Yani kabloyu takıp sistemi açıyorum görüntü siyah, akabinde kabloyu çıkarıp taktığımda görüntü yok. Ne yapmalıyım sistem geldi ama monitöre bağlayamadığım için kullanamıyorum. Kabloyu yarın farklı bir monitörde deneyeceğim ama sonuç alabileceğimi sanmıyorum çünük VGA to VGA kabloda monitör sorunsuz çalışıyor.

KS

semre57

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Şimdi eski kasamda denedim. Ekran kartı yok APU sistem bunda zaten çalışmasını beklemiyordum anakarta HDMI bağladım monitöre VGA'yı bağladım. Bu sefer hiç görüntü alamadım parlak siyah ekran bile gelmedi maalesef. Bu sistemde VGA to VGA kablosu sorunsuz çalıştı.

F6 sistem ise HDMI kablosu ile televizyonda sorunsuz çalışıyor. En kaliteli marka ürün seçtim hata yaşamamak için ama görüntü alamıyorum :(

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Basit Bir Yoldan Gidelim Kardeşim Tam Oturmamış Olabilir Belki VGA Kablosu Vidaları Tam Sıktığından Emin Mısınız ?

KS

semre57

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Basit Bir Yoldan Gidelim Kardeşim Tam Oturmamış Olabilir Belki VGA Kablosu Vidaları Tam Sıktığından Emin Mısınız ?
Eminim hocam çünkü F6 sistemin ekran kartına HDMI takıyorum, monitöre VGA takıyorum ekrana görüntü geliyor fakat siyah bir görüntü. Ekran parlıyor yani görüntü var ama karanlık. Mouse'ı hareket ettirince imleç görünmüyor. Siyah parlak bir görüntü geliyor. Tam oturmasa hiç görüntü gelmezdi diye düşünüyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Şimdi eski kasamda denedim. Ekran kartı yok APU sistem bunda zaten çalışmasını beklemiyordum anakarta HDMI bağladım monitöre VGA'yı bağladım. Bu sefer hiç görüntü alamadım parlak siyah ekran bile gelmedi maalesef. Bu sistemde VGA to VGA kablosu sorunsuz çalıştı.

F6 sistem ise HDMI kablosu ile televizyonda sorunsuz çalışıyor. En kaliteli marka ürün seçtim hata yaşamamak için ama görüntü alamıyorum :(
Kablo size arızalı gelmiş olabilir. Marka olarak kötü bir markadan ürün değil çünkü. Aldığınız yere iade veya değişim talep edin kabloyu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri