PCH F7 Sistemde Cızırtı Var Ne Yapmalıyım ?

Seyit323

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sistem bugün geldi hemen kurdum ayardım herşeyini bir yerinden cızırtı geliyor anlamış değilim ne yapacam özellikle oyuna girdiğimde geliyor oyunu kapatınca direk kesiliyor birde ekran kartını takılı olarak göndermişler böyle gelen var mı başka

Son düzenleme:

MedzStereo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
PC hocası f7 sistemini aydın vatandan giderek aldım montajlattım orada stüdyomdaki behringer umc404hd harici ses kartiyla kullaniyorum ve aynı sorunu yaşıyorum. Kulakliga gectigimde sorun yok fakat ses monitorlerimde PC yukteyken GTA gbi oyunlarda aşırı cizirrti yapıyor yaptığım arastirmalarda sebep olarak topraklama gozukuyor bir yardımı olursa topraklamaya baktır veya çoklu priz kullanıyorsan onu azalt benim odamda tek prizden çıkan kabloyu ben mecburen sttudyoda çoğaltarak kullandım ve büyük ihtimalle sebep topraklama sende de ben şimdilik bir aksiyon alip topraklamayii veya kabloları eklemedim fakat yakin süreçte elektrik tesisatiyla ilgilenip sonucu eklerim

Son düzenleme:

MedzStereo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
benim yaşadığım sorunda ses kasadan değil ses sisteminden geliyor :) montajla alakalı değil ayrıca bu sorun sistem gayet düzgün çalışıyor sanırım okumadınız yazdığımı durum topraklamayla alakalı

MinasXgod

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
79
Hocam gelen ses kasanın içinde bir at sineği var gibiyse sorunun adı coil whine onada yapacak bişey yok

goktancelik

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
49
Ekran kartından geliyor ise cızırtı ki anlattıklarınıza göre büyük ihtimalle ekran kartından geliyor Coil Whine deniyor buna performansa herhangi bir etkisi yok fakat bir çok ekran kartında bu mevcut yük altına girdiği zaman arı vızıltısı gibi ses çıkarıyor ve oyunlarda falan veya yük altında bu ses duruma göre artıyor benim ekran kartımdada aynı olay var fakat minimum seviyede rahatsız edecek seviyede değil bazı ekran kartlarının çok olabiliyor maalesef

MinasXgod

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
79
Ekran kartından geliyor ise cızırtı ki anlattıklarınıza göre büyük ihtimalle ekran kartından geliyor Coil Whine deniyor buna performansa herhangi bir etkisi yok fakat bir çok ekran kartında bu mevcut yük altına girdiği zaman arı vızıltısı gibi ses çıkarıyor ve oyunlarda falan veya yük altında bu ses duruma göre artıyor benim ekran kartımdada aynı olay var fakat minimum seviyede rahatsız edecek seviyede değil bazı ekran kartlarının çok olabiliyor maalesef
O konuda bnde şanslıyım hocam ya bnde de var ama minimal düzeyde rahatsız etmiyor çok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri