PCH Venom IV Windows 11 Yükleyip Valorant Oynayabilen Var mı?

hakkiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Merhaba arkadaşlar, windows 11 yükledim fakat The build of vanguard requires secure boot to be enabled in order to play VAN9003 hatası alıyorum

BIOS'a girip CSM Support ayarını Disabled yaptığımda Security boot ayarı çıkıyor Enablet yapıyorum onu ama bu seferde Windows açılmıyor yani bilgisayar sürekli BIOS ekranına atıyor. :(

KS

hakkiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Sorunu uzun uğraşlar sonucunda çözdüm. Normalde nasıl becerdiysem ana kartım desteklemesine rağmen Legacy olarak kalmış onu UEFI olarak düzelttikten sonra Rufus programı ile UEFI destekli bir iso dosyasını flaşa yazdım daha sonra format attım. BIOS ekranına girip CSM Support seçeneğini disabled olarak ayarladım. Secure Boot seçeneğinİ aktif ettim Üzerine tıkladım ve Secure Boot seçenğini. Enable Yaptım. Hemen altında Secure Boot Mode olacak onu Standard yerine Custom olanı seçtim ve Restore Factory Keys ayarına tıkladım. Bu şekilde başarılı bir şekilde Secure Boot yani Güvenli Ön yükleme modunu açmış oldum.

Gıgabayte için BIOS ayarlarından Storage Boot Opiton Control: UEFI olarak ayarlayın. Rufus ile iso dosyasını seçtikten sonra disk bölüm düzenini GPT olarak ayarlayın. Diğer seçenek yani MBR, LEGACY için geçerlidir ve onu seçerseniz bu dediğim işlemleri yapmaya kalksanız bile windows açılmıyor sürekli BIOS ekranına atıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri