Pchocasi yeni intel sistem usb device hatası.

tippa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar, gaming.gen'den almış olduğum intel sistem dün ulaştı ve bugün kurma imkanı buldum. Zaten her şeyi hazırdı ben de ekran kartını takarak bilgisayarı çalıştırdım fakat ekrana "usb device over current status detected, system will shutdown after 15 seconds" hatası geliyor ve kapanıyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Can Akbaş

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
602
Usb device over current status detected will shutdown in 15 seconds hatası donanım kaynaklı bir hatadır. Usb device over current status detected hatası yeni oluşan bir hata ise USB portlarınızdan birinde kısa devre oluşmuş demektir.
Sisteme takılı olan USB aygıtlarını çıkarın ve BIOS güncellemesi yapın.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Sisteme takılı olan USB cihazlarınızdan birinde kısa devre varsa ya da fazla güç çekiyorsa sistem bu hatayı verir.
• Tüm USB cihazlarını söküp deneyin.
• Eğer sorun düzelmezse anakarttaki kasanın usblerine giden soketi çıkartıp deneyin.
Eğer cihazları sökünce düzeldiyse cihazların birinde problem vardır. Eğer kasanın soketini çıkartınca düzeldiyse kasanın ön pinlerine giden kabloda sıkıntı vardır. Eğer ikisine rağmen düzelmezse sorun anakarttadır. BIOS pilini çıkartıp 10dk bekleyip takıp çalıştırmayı deneyin. Yine düzelmezse sistemi servise gönderin.

KS

tippa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Anakarta bağlı olan usb girisini çıkarttım ve sorun çözüldü. Kasa üst kısmındaki girişler kullanım dışı doğal olarak. Bu kasalar kontrol edilip gönderiliyordu söylenene göre. Şimdi uğraşacağız.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
419
Anakarta bağlı olan usb girisini çıkarttım ve sorun çözüldü. Kasa üst kısmındaki girişler kullanım dışı doğal olarak. Bu kasalar kontrol edilip gönderiliyordu söylenene göre. Şimdi uğraşacağız.
Usb bağlantıları anakarta mı yaptınız? Yoksa kasanın önündeki usb girişlere mi?

KS

tippa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
16553201840016373325630969231831.jpg

Şurada hangi girişler kullanım dışı dediniz anlamadım ondan sordum
Üst kısımdaki girislerden bahsetmiştim

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
419
Bu girişlerde bazen sorunlar yaşanıyor. Klavye mouse kulaklık takmayın. Burayı sadece flash disk benzeri şeyler için kullanın. Bozuk değildir. Sadece açılırken sorun yaşatır. Belki açıldıktan sonra taktığınız şeyi sorunsuz kullanabilirsiniz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri