Pil Şarj Etmek Mantıklımı ?

MrYeaxu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
bluetooth mouse kullanıyorum kullandığım pilleri şarj edip tekrar kullanmak herhangi bir akmaya vs. sebeb olurmu sağlıklı olurmu daha doğrusu.
bildiğiniz uygun fiyatlı bir pil şarj aleti önerebilirmisiniz

DirtyBlue

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Şarj edilebilir değilse belki Z bir miktar şarj olur ama akma olabilir.

KS

MrYeaxu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Şarj edilebilir değilse belki Z bir miktar şarj olur ama akma olabilir.
kullandığım pillerin üstünde şarj etmeyin yazıyor ama internette alkalin pil şarj edilir yazıyor ama tehlikeside varmış diyolar bilemedim de ben en iyisi vazgeceyim bu sevdadan hocam 100 liralık pil icin mouse hiç etmeyelim en iyisi :)

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
154
kullandığım pillerin üstünde şarj etmeyin yazıyor ama internette alkalin pil şarj edilir yazıyor ama tehlikeside varmış diyolar bilemedim de ben en iyisi vazgeceyim bu sevdadan hocam 100 liralık pil icin mouse hiç etmeyelim en iyisi :)
Direk şarj edilebilir pillerden satın almanı tavsiye ederim.

ilkaydmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Kullandığınız pillerin üstünde şarj etmeyin yazıyor ve siz şarj edeyim mi diye soruyorsunuz değil mi? Yanlış anlamadım sanırım?
Hocam pilleriniz şarj edilebilir pil ise orijinal şarj aleti ile şarj edin ancak şarj edilebilir değilse adı üstünde şarj etmeyin.
Bunun için konu açmaya gerek var mı gerçekten. Şarj ederken pil patlayıp yangına sebep olsa ne olacak?

HANS5G

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
pillerin üstünde "do not recharge" veya şarj edilemez gibi ibareler yazıyorsa şarj esnasında pil akıtma şişme yanma ve patlama gibi durumlar söz konusu olabilir en sağlıklısı yeniden pil almak veya "rechargeable" yazan pilleri şarj etmek daha mantıklı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri