ping :( yardım edin

Talha Bayram Tokoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar. İnternetim ile 1080p bir videoyu hiç takılmadan çok rahat izleyebiliyorum. Oyunlarda da hiç ping sorunu yaşamıyordum. Ama yaklaşık 10 gün önce tatile gittim ve modem 5 gün boyunca kapalı kaldı. Geri döndüğümde modemi fişine taktım ve internet geldi ancak google a bile girilmiyordu (o kadar yavaştı). Aradan bir gün geçince kendine gelmeye başladı internet. Hala 1080p videoları rahat izleyebiliyorum ancak cs1.6 - cs go da 500 800 pingleri görmeye artık alıştım. Dediğim gibi önceden böyle bir sorunum yoktu. Acaba modemin kapalı kalmasıyla alakası olabilir mi? Bu ping neden böyle? Nasıl düşürürüm? İnternetten zibilyon tane video izledim ama hiçbiri işe yaramadı ::(ütfen yardım edin. Şimdiden Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Başlata ağ durumu yazın ve girin açılan sayfada altta Ağ özelliklerini görüntüleyin yazıyor tıklayın ve DHCP Sunucuları karşısında yazan IP numarasını tarayıcınıza yazın kullanıcı adı ve şifre yazar modeminizin arkasında veya kullanım klavuzunda bu bilgiler mevcuttur giriş yapın ve ayarlarınız her modem için farklıdır ama Varsayılan ayarlara döneceksiniz olay bu aslında, Modem üzerinde iğne ile girebileceğiniz bir delik vardır aslında buda modemi sıfırlar, ama önce İnternete bağlandığınız Kullanıcı adı ve Şifre bölümü olur ilk anasayfada bu bilgileri kaydedin yoksa nete bağlanamazsınız sonrasında Fabrika ayarlarına dönünce Kullanıcı bilgilerini tekrar girin ve çıkış yapın. Ağ ayalarınızı kontrol edin DNS kullanmadığınızdan emin olun ve TEST edin bakalım sorun aynımı.

KS

Talha Bayram Tokoğlu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Başlata ağ durumu yazın ve girin açılan sayfada altta Ağ özelliklerini görüntüleyin yazıyor tıklayın ve DHCP Sunucuları karşısında yazan IP numarasını tarayıcınıza yazın kullanıcı adı ve şifre yazar modeminizin arkasında veya kullanım klavuzunda bu bilgiler mevcuttur giriş yapın ve ayarlarınız her modem için farklıdır ama Varsayılan ayarlara döneceksiniz olay bu aslında, Modem üzerinde iğne ile girebileceğiniz bir delik vardır aslında buda modemi sıfırlar, ama önce İnternete bağlandığınız Kullanıcı adı ve Şifre bölümü olur ilk anasayfada bu bilgileri kaydedin yoksa nete bağlanamazsınız sonrasında Fabrika ayarlarına dönünce Kullanıcı bilgilerini tekrar girin ve çıkış yapın. Ağ ayalarınızı kontrol edin DNS kullanmadığınızdan emin olun ve TEST edin bakalım sorun aynımı.

Teşekkürler. İnternetim daha da yavaşladı ve google a giremiyorum. Aslında youtube, facebook, forum vb. sitelere girebiliyorum ancak google.com a giremiyorum. Yardım edin.

Oğuzhan Gündüz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
İşletim sisteminiz nedir ?

https://yadi.sk/d/urVwtnMs3SBueh bu linkdeki dosyayı indirin

windows+r tusuna basıp açılan yere %WinDir%\System32\Drivers\Etc şunu yazın ve linkdeki dosyayı oraya yapıştırın. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp çözülüp çözülmediğine bakın. Sorununuz site, oyun vs serverlerından kaynaklı olma ihtimalide yüksektir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Talha Bayram Tokoğlu' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

Teşekkürler. İnternetim daha da yavaşladı ve google a giremiyorum. Aslında youtube, facebook, forum vb. sitelere girebiliyorum ancak google.com a giremiyorum. Yardım edin.

Yalnız benim bu söylediğim ayarlar müşteri temsilcisini aradığın zaman temsilcinin yaptığı ayarlar yani şunu söylüyorum eğer dahada yavaşladı diye benim söylediğim ayarlarda suç buluyorsan ben bu ayarları sürekli sorun olduğunda sıfırlıyorum ve sorun olan kişilerde de uyguluyorum ilk yapılması gereken işlemlerden birisi sende işe yaramamış buda bilgisayarında herhangi bir HOST veya bir protokol yada hat ile ilgili bir problem demek HOST işini arkadaş önermiş onu bir dene işe yaramaz ise Aygıt yöneticisinden ağ kartı sürücünü tekrar kur ama bunda da beni suçlama doğru sürücünü nette önce bul sonra sil ve kur sonuç belki olumlu olur. Bende ki hız problemi format atınca düzeldi mesela böyle şeyler oluyor ve çözüm denemeleri her zaman olumlu bitmez. Yinede K.bakma sonuçta benim söylediğim ayarlar sonucu yavaşlama olmuş.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Uğur'un da dediği gibi yazılımsal olabilir sorunun direk formata yönlendirmek istemiyorum ancak sorun çözümü olmazsa denenecek tek yol

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri