Playstation 5 Slim 120 Hz Çalışmıyor

Shivers

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
PS5 Slim satın aldım ve MPG27CQ2 monitörümde görüntü bozuk geliyor bildiğin gecikme var gibi. Monitörü ben PC'de kullanırken Hz ayarını Windows üzerinden yapıyordum çünkü menülerde bir Hz ayarı bulamıyorum. Otomatik olarak 120 Hz olmuyor. Monitör 60 Hz çalışıyor bu görüntünün sebebi 60 Hz olması mı? Peki bu monitörü 120 Hz yapmanın bir yolu yok mu acaba uyumlu mu değiller yoksa cihaz mı bozuk?
120HZ ayarını ve Performans modu ayarlarını uyguladım.
Oyunun görüntüsü:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,108
PS5 Slim satın aldım ve MPG27CQ2 monitörümde görüntü bozuk geliyor bildiğin gecikme var gibi. Monitörü ben PC'de kullanırken Hz ayarını Windows üzerinden yapıyordum çünkü menülerde bir Hz ayarı bulamıyorum. Otomatik olarak 120 Hz olmuyor. Monitör 60 Hz çalışıyor bu görüntünün sebebi 60 Hz olması mı? Peki bu monitörü 120 Hz yapmanın bir yolu yok mu acaba uyumlu mu değiller yoksa cihaz mı bozuk?
120HZ ayarını ve Performans modu ayarlarını uyguladım.
Oyunun görüntüsü:
Sorun monitörde galiba

KS

Shivers

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
kullanabiliyorum hocam sorun çözüldü

PowerShoot

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Rica etsem detaylı anlatır mısın ? İnternetten gördüğüm bütün çözümleri denedim ama monitörde 2k da 120 hz alamadım. Sadece 60 hz gösteriyor. Performans moduna alıyorum test yapıyorum 120hz kullanılabilir olarak gösteriyor ama 60 hz alıyorum. Monitörüm 2k 165 hz

KS

Shivers

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Rica etsem detaylı anlatır mısın ? İnternetten gördüğüm bütün çözümleri denedim ama monitörde 2k da 120 hz alamadım. Sadece 60 hz gösteriyor. Performans moduna alıyorum test yapıyorum 120hz kullanılabilir olarak gösteriyor ama 60 hz alıyorum. Monitörüm 2k 165 hz
EA FC24'de sadece 60 HZ destekliyor. Spiderman indirip denedim çalıştığını gördüm. Kutunun içerisinden çıkan kabloyu kullanıyorum.

PowerShoot

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Rica etsem detaylı anlatır mısın ? İnternetten gördüğüm bütün çözümleri denedim ama monitörde 2k da 120 hz alamadım. Sadece 60 hz gösteriyor. Performans moduna alıyorum test yapıyorum 120hz kullanılabilir olarak gösteriyor ama 60 hz alıyorum. Monitörüm 2k 165
EA FC24'de sadece 60 HZ destekliyor. Spiderman indirip denedim çalıştığını gördüm. Kutunun içerisinden çıkan kabloyu kullanıyorum.
Ayarlarında bir değişiklik yaptın mı hiç

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri