Fırsat PNY RTX 3070 LHR 8GB XLR8 ( 12.000 TL )

TinerciAlper

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Şu AMD wattman konularını özellikle okuyorum girip. Bu konuların %70 sistemi kapadım açtım wattman geldi. Adamlar sistemin düzgün kapanmadı diye bildirim gönderiyor. Sonra karta sorunlu diyorlar. Garip.
Alt+tab atarken sürekli siyah ekran yiyorum 5dk siyah ekranda takılı kaliyor kapanmadan geçmiyor yil olmus 2022 alt+tab atmayayim mi 710mli laptopumda bile sorun yoktu amdnin yazılımı sorunlu kabul edelim

mehmet alinin mee si

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
72
Hocam sorunlar oluyor hepsinde degil kimse sorunlarla ugrasmak zorunda da degil bugun sorun olmaz yarin olur siz ugrasirsiniz siz gpu suz kalirsiniz derdi siz cekersiniz ben forumlarda onlarca konu okudum(bu yuzden amd tavsiye etmiyorum genelde alan alir kendi tercihi) sen ben sorun yasamadik diye sorunsuz olmuyor
Fanboy degilim olanlari soyluyorum sadece, suan 4 5 aydir rx6600 kullanicisiyim

Nvidia tamamen sorunsuz demiyorum aama oranlarsak sorunsuz gibi cikiyor
yani yıl olmuş 2022 arada bir çıkan sorunu da kısa sürede hallediyorsun. Çöpe atacak para varsa veya kötü oyunlar oynanıyorsa tabi gerek yok ama yeni oyunlarda yüksek grafiklerde oyun oynamak için fps önemli. 6700xt var suan bende bazı oyunlarda yeterli geliyor para olsa yine 6900xt alırım rakibinin yarı fiyatına

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
İnşallah ön yargım kırılır ve 6600/xt sistem bakarım. 3060 bir tık daha pahalı. Normalde 3060 bakıyorum.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Alt+tab atarken sürekli siyah ekran yiyorum 5dk siyah ekranda takılı kaliyor kapanmadan geçmiyor yil olmus 2022 alt+tab atmayayim mi 710mli laptopumda bile sorun yoktu amdnin yazılımı sorunlu kabul edelim
Dostum ben tamamen sorunsuz demiyorum zaten. Başka bir bileşeninde sorun varsa bile AMD wattman bildirimi veriyor. Direk sorunu ekran kartına nasıl bağladın ?

TinerciAlper

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Dostum ben tamamen sorunsuz demiyorum zaten. Başka bir bileşeninde sorun varsa bile AMD wattman bildirimi veriyor. Direk sorunu ekran kartına nasıl bağladın ?
Amdnin yazilimdan dolayi hata alıyorsam ve pcyi stabile bir sekilde kullanamiyorsam nvidiadada böyle bir sorun yoksa bu amdnin sorunu degilmi bir günde 4 wattman yedigim oldu ovdugunuz 22.5.1 sürümünde

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Amdnin yazilimdan dolayi hata alıyorsam ve pcyi stabile bir sekilde kullanamiyorsam nvidiadada böyle bir sorun yoksa bu amdnin sorunu degilmi bir günde 4 wattman yedigim oldu ovdugunuz 22.5.1 sürümünde
Dostum o yazılımda gelen bildirim bütün bileşenlerden kaynaklıda geliyor. Sen daha onu çözemeden burada Nvidia koruyorsun. Sistemi Power tuşundan kapat açtığında yine o bildirim gelir. Sistem düzgün kapanmadığı için konuda onu anlatıyoruz 2 saattir.

TinerciAlper

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
(Amd kartlarda çeşitli yazılım hataları mevcut ama her şeyi doğru düzgün yaptığında neredeyse hiç sorun çıkmıyor.) Wattman aslında herhangi bir parçanın verdiği hatadan dolayı ekran kartını güvende tutmak için çıkan bir şey. Ayrıca kimse amd yi savunmuyor -fanboylar hariç, onları da anlamıyorum ve onlara hak vermiyorum- adamlar babamızın oğlu değil sonuçta ama nvidia dan kas gücü olarak daha güçlü kartları daha ucuza satıyorlar, bu da doğal olarak bizim işimize geliyor.
Abi delirtmeyin beni ne aradasi ne diger parçaları yok biosu xmp degistir uok 200 mhz düşür yok su programi sil ben buna o kadae para vermisim bunlari yasamak zorunda miyim

TinerciAlper

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Dostum o yazılımda gelen bildirim bütün bileşenlerden kaynaklıda geliyor. Sen daha onu çözemeden burada Nvidia koruyorsun. Sistemi Power tuşundan kapat açtığında yine o bildirim gelir. Sistem düzgün kapanmadığı için konuda onu anlatıyoruz 2 saattir.
Abi oyun oynarken ekran gidiyor arkadan arkadaslarimin sesi gelmeye devam ediyor bir sure benim sesim gidiyor sonra kesiliyor win+ctrl+shift+b ile duzeltmeye çalışıyorum 5dk sonra geliyor ne oyun kaliyor ne bisi ben bunlarla uğrasmak zorunda miyim

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Abi oyun oynarken ekran gidiyor arkadan arkadaslarimin sesi gelmeye devam ediyor bir sure benim sesim gidiyor sonra kesiliyor win+ctrl+shift+b ile duzeltmeye çalışıyorum 5dk sonra geliyor ne oyun kaliyor ne bisi ben bunlarla uğrasmak zorunda miyim
Tamamda dostum bu sorunu nasıl direk ekran kartı üzerine atıyorsun ? Ram olabilir Psu olabilir. Diğer bileşenlerde sorun olsa bile ekran kartı kendini korumaya aldığı içinde wattman geliyor.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Amd de sorun yasayan herkesin urunh abdestsiz urun mudur hocam yani
hayır sadece sorunların büyütüldüğünü düşünüyorum. İllaki sorun olabiliyor ama biraz teknik bilgiyle çoğunluğu halloluyor. Pcden hiç anlamayanlara amd önermek mantıklı değil bence de ama düşük bütçeli sistem toplayanlarda gidip 3050 alıyorlar üzülüyorum

TinerciAlper

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Tamamda dostum bu sorunu nasıl direk ekran kartı üzerine atıyorsun ? Ram olabilir Psu olabilir. Diğer bileşenlerde sorun olsa bile ekran kartı kendini korumaya aldığı içinde wattman geliyor.
Garantiyle konustym donanimsal bir progleminiz olabilir (ekran karti uzerinde) servisimize gönderirseniz biz test edecegiz dediler garanti raporu gelsin sizede atarim doa degisim iade belgesi istiyorum Allahin izniyle 3060 veya ikinci el 3070/ti bakacagim 4 aylik kartta bu sorunları yasamak dogal degil

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Kardeşim ne vizyonsuz cahil adamsın indirimde sunu alim diye orucumu 30dk gec actim kafami napim 1k daha fazla verip 3060 alsaydım keske ayrica parcalarimin hepside uyumlu
Öncelikle forum kurallarını oku ve o şekilde tartışmaya gir hadsizlik yapma. İstediğin ürünü alabilirsin kimse AMD al demiyor sana kendi kendine geriliyorsun. Ben amd tarafını mantıklı buluyorum sen bulmayabilirsin.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Garantiyle konustym donanimsal bir progleminiz olabilir (ekran karti uzerinde) servisimize gönderirseniz biz test edecegiz dediler garanti raporu gelsin sizede atarim doa degisim iade belgesi istiyorum Allahin izniyle 3060 veya ikinci el 3070/ti bakacagim 4 aylik kartta bu sorunları yasamak dogal degil
Test gelince bakarız kesin konuşuyorsun çok ama hayırlısı.

TinerciAlper

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Test gelince bakarız kesin konuşuyorsun çok ama hayırlısı.
Daha dün yasadim raftta save alamadan pcyi kapamak zorunda kaldim kac kere csde onun yüzünden ban yedim kac tane sürüm değiştim hangi program dedilerse sildim ne hikmetse hepte herkesde alt tab atarken oluyor alt tab atma dediler sorun yok derlersede 3 5 neyse satar gerekirse 3050 alirim en azindan rahat olurum

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Daha dün yasadim raftta save alamadan pcyi kapamak zorunda kaldim kac kere csde onun yüzünden ban yedim kac tane sürüm değiştim hangi program dedilerse sildim ne hikmetse hepte herkesde alt tab atarken oluyor alt tab atma dediler sorun yok derlersede 3 5 neyse satar gerekirse 3050 alirim en azindan rahat ederim
PSU marka modeli ne ? Ramler ne ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri