Power Supply Surges Detected Hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ogzozknn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle S.a arkadaşlar.

Kasayı yaklaşık 2 ay önce arkadaşımdan aldım. Herhangi bir sorunu yoktu ta ki dün geceye kadar. Oyun açtığım zaman kısa süre içerisinde kasa kendini resetliyor ve power supply surges detected during the previous power on hatası diyor tekrar açılırken. Ayrıca resetlerken de aşırı bir fan çalışması sesi geliyor powerdan.

Powerı yaklaşık 1 ay önce sıfır aldım vatandan Rampage 600 Watt 80+ modeli. Neden olmuş olabilir? bilen daha önce başına gelenler varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG20220508000943.jpg
    IMG20220508000943.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 28
Moderatörün son düzenlenenleri:

ulanberke

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam biosa girip advenced modu açıp monitör bölümünden anti surge support bölümünü disabled yapıp tekrar dener misiniz

ValarMorghulish

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
PSU arızalanmış olabilir
PSU anakart bağlantısı oynamış olabilir (kabloları söküp yeniden takmak işe yarayabilir)
Anakart ya da bileşenlerinde bir kısa devre söz konusu olabilir.
Gerçekten voltajla ilgili dalgalanma yaşıyorsunuzdur.

Ufak bir ihtimal ama bilgisayarınızı başka bir prize takıp çalıştırırmısınız belki binanın topraklama hattında sorun vardır.

Bence PSU'nun miladi doldu gibi geliyor

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
Sisteme gelen voltaj içeriye giriyor ancak doğru iletilmiyor. Dalgalanma yaşıyorsunuz hocam. Bunu psu da beceremiyor olabilir, elektriksel problem de olabilir. Ancak kullandığınız Rampage 600W psu kaliteli model olmadığı için, birinci şüpheli psu.

KS

Ogzozknn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sisteme gelen voltaj içeriye giriyor ancak doğru iletilmiyor. Dalgalanma yaşıyorsunuz hocam. Bunu psu da beceremiyor olabilir, elektriksel problem de olabilir. Ancak kullandığınız Rampage 600W psu kaliteli model olmadığı için, birinci şüpheli psu.
Yani ama bu kadar kısa sürede de bozulmaz diye düşünüyorum. Yani alındığından beri toplamda 24 saat kullanılmamıştır.

KS

Ogzozknn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PSU yu değiştirdim sorun çözüldü arkadaşlar sağolun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri