Protein tozu, kreatin veya vitamin kullanmadan doğal olarak vucüt yapılır mı?

martinezx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam arkadaşlar, protein tozu, kreatin veya vitamin, streoid kullanmadan doğal olarak sadece iyi beslenme ile estetik diyeceğimiz vucüt yapılır mı? Aşağıdaki resimdeki gibi ve ortalama ne kadar sürede olur haftada 3 gidip fullbody yapıyorum 186 boy 89 kiloyum.
Sporda yeniyim öğrenmeye çalışıyorum yanlışım varsa düzetlirseniz sevinirim.

15147320852.png

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Bir süre tahminim yok. Doğal hâlde de vücut yapılabilir ama bir yere kadar gelişirsiniz.

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
yapabilirsin ben başladığımda 52 kg civarlarıydım temiz şekilde 12 kg koydum 8 9 ayda hiç yağlanmadım vitamin kullanmanı da öneririm şahsen

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Başlangıç aşamasında full body yapmanız doğru, 1 ay kadar devam edin sonrasında split(bölgesel) geçersiniz. İlk 2-3 aylık süreçte başlıktaki takviyeleri kullanmanızı önermiyorum. Paylaştığınız vücudun aman aman bir durumu yok. Haftada 6 gün kaliteli şekilde çalışmanızı yaparsanız paylaştığınız arkadaşa doğal şekilde 6 ay civarlarında ulaşırsınız. Kreatin ve toz doğallığı etkileyen ürünler değil. Steroid veya testo ilaçları doğallığı bozar. İlk 2-3 aydan itibaren yukarıdaki ürünlere başlayabilirsiniz ancak kaliteli ve orantılı bir vücut istiyorsanız araştırmanız gerekiyor. Takviye kullanmak istiyorsanız ucuza kaçmanızı hiç tavsiye etmem.

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
136
Creatin Ve Toz Naturalliği Bozmaz Bunları Alma Sebebin Günlük Kaslarının İhityacı Olan Besinleri Sağlamak Eğer dersen ki Ben Yeterli Proteini Tavuktan Alırım Balıktan Alırım Creatin Kaynağı Besinler Tüketirim Her gün ki Bu Çok Masraflı Olacak Kullanmayabilirsin. Kullanmak İstememenin Sebeplerini Öğrenebilir miyim Ayrıca Omega 3 Ve D3 K2 Vitaminlerini Eksik Etme Böyle Bir Yola Giriştiysen Öneri İstersen Yardımcı Olurum.

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
165
hocam doğal olarak bu vücuttan daha iyisini yaparsınız içiniz çok ama çok rahat olsun. kreatin gibi şeyler ise dendiği gibi ihtiyacınızı karşılayamadığınız durumlarda geçerli. şuanlık fullbody devam etmeniz çok doğru, 3 gün görece az fakat bu 3 günü doğru geçirmek isterseniz egefitness'ın çok güzel fullbody programları var, youtube'a yazarsanız karşınıza çıkar, o videolardan herhangi bir tanesini izleyip o programı uygularsanız gerçekten iyi çalışırsınız. ben de uyguluyorum ve tavsiye ederim. daha sonrasında ise PPL yani push pull legs veya başka tür bir split geçebilirsiniz.

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
buralar karışır :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri