Psu dan gelen cızırtı sesi

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Bilgisayarı yeni aldım ve bazı oyunlarda az bazılarında çok ve ekran kartı driverini açınca felan geliyor bazen hatta bazı yerlerde cızırtı çoğalıyor bilgisayarı yavaşlatıyor belli bi süre yani yeterli güç mü sağlayamıyor ekran kartına felan anlamış değilim 750 w psu var Rx 6800 xt ekran kartı var psu yu degistircem yoksa bilgisayarw zarar verir mi ?

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Hangi oyunlarda az, çok? Coil whine olabilir, eğer öyleyse sorun yok, bu problem değil. Psu yeterli, pc nin yavaşlaması ile coil whinenin alakası olmayabilir. Garantisi varsa değiştirin, yoksa başka bir psu ile deneyin.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Bilgisayarı yeni aldım ve bazı oyunlarda az bazılarında çok ve ekran kartı driverini açınca felan geliyor bazen hatta bazı yerlerde cızırtı çoğalıyor bilgisayarı yavaşlatıyor belli bi süre yani yeterli güç mü sağlayamıyor ekran kartına felan anlamış değilim 750 w psu var Rx 6800 xt ekran kartı var psu yu degistircem yoksa bilgisayarw zarar verir mi ?

Bahsettiğiniz sesi video olarak paylaşabilir misiniz?
Sesin hangi bileşenden geldiğini anlayabiliyor musunuz?

Ya da bu videolardakine mi benziyor?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Güç konusunda sorun yok o kartı besler. Tahminimce Coil Whine sorunu yaşıyorsunuz. Bu ses olarak sıkıntılı bir durum ama bir zararı yok. Video ile sesi paylaşabilirseniz iyi olur.

KS

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Hangi oyunlarda az, çok? Coil whine olabilir, eğer öyleyse sorun yok, bu problem değil. Psu yeterli, pc nin yavaşlaması ile coil whinenin alakası olmayabilir. Garantisi varsa değiştirin, yoksa başka bir psu ile deneyin.
Mesela gta5 de çok oluyor radeon yazılımını açınca oluyor bazen dota2 de olmuyor çok az oluyor oda çok nadiren yani oyunun içindeyken olmuyor meselq diyelim alt+r yapıp radeon yazılımını açınca gelmeye başlıyor garip bişey çok iyice dinledim psu dan geliyor yani ekran kartına çok dikkatlice baktım ses oradan mı geliyor diye hayır psunun içinde fare var sanki ve garantisi var degistiririm olmadı

KS

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Güç konusunda sorun yok o kartı besler. Tahminimce Coil Whine sorunu yaşıyorsunuz. Bu ses olarak sıkıntılı bir durum ama bir zararı yok. Video ile sesi paylaşabilirseniz iyi olur.
Atıyorum ama hata veriyor siteye videoyu attığım zaman

KS

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Böyle bi hata alıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-10-17-17-14-57-836_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-10-17-17-14-57-836_com.android.chrome.jpg
    494.5 KB · Görüntüleme: 44

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Ortadaki psu desine benzer ama daha ince ve tiz ses var
Eğer ses PSU'dan geliyorsa ve videodakine benziyorsa Coil Whine'dır.
Satıcı firma ile iletişime geçip durumu bildirin.
Sizden mail göndermenizi isteyebilirler.

Maile eklemek için yukarıda paylaştığım gibi sesin belli olduğu düzgün bir video kaydedin.
Bu videoyu YouTube hesabınıza "Liste Dışı" olarak yükleyin ve linkini maile ekleyin.

KS

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Eğer ses PSU'dan geliyorsa ve videodakine benziyorsa Coil Whine'dır.
Satıcı firma ile iletişime geçip durumu bildirin.
Sizden mail göndermenizi isteyebilirler.

Maile eklemek için yukarıda paylaştığım gibi sesin belli olduğu düzgün bir video kaydedin.
Bu videoyu YouTube hesabınıza "Liste Dışı" olarak yükleyin ve linkini maile ekleyin.
Whatsappdan attım ben kendilerine ve hemen yollayın degistirelim dediler yani hiç uzatmadılar bişey sormadilar garip bi şekilde

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Whatsappdan attım ben kendilerine ve hemen yollayın degistirelim dediler yani hiç uzatmadılar bişey sormadilar garip bi şekilde
Sevindim senin adına. Öyleyse güvenli bir şekilde kutusuna koy, nasıl göndermen gerektiğini söylesinler, yolla.
Umarım hemen çözülür.

KS

Sametts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Sevindim senin adına. Öyleyse güvenli bir şekilde kutusuna koy, nasıl göndermen gerektiğini söylesinler, yolla.
Umarım hemen çözülür.
Teşekkür ederim yani sökerken videoya çekip takarken ona göre takıcam pek bilgim yok o konularda

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri