Çözüldü PSU Kablo Değişemiyorum!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Selam Dostlar,

bilgisayarima ekstra beyaz kablo seti aldim güzel gözüksün diye ama psudaki kablolar değişmiyo diğer videolarda basitce değişiyodu benim kasam ve psum mu kötü acaba?

Kasa: darkguardian pro 3060 ti la uyumlumu acaba yoksa satip başka kasami aliyim

20220808_180617.jpg
20220808_180552.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Modüler olmayan PSU da nasıl değişiyor acaba bende merak ettim doğrusu :)
hocam alttaki arkadaşın attığı ürünü aldımda takmasını anlayamadım yt dede video bulamadım yardımcı olabilirmisiniz bide anakarttaki 24 pin i çıkaramadım zorlamama rağmen mandalınada basdım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
hocam alttaki arkadaşın attığı ürünü aldımda takmasını anlayamadım yt dede video bulamadım yardımcı olabilirmisiniz bide anakarttaki 24 pin i çıkaramadım zorlamama rağmen mandalınada basdım
Güç kaynağının kablosunu bu aldığınız kablolara bağlayacaksınız zaten bu aldığınız kabloların 2 ucu aynı değil. Sonrasında bu aldığınız kabloyu anakart, ekran kartı gibi bileşenlere bağlayacaksınız.

Anakart 24 pin kablosu biraz zor çıkar. Mandalı iyice gevşetip çekmeniz gerekiyor. Biraz zorlamanız gerekebilir.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Uğur hocamın söylediği şekilde zor çıkıyor biraz o kablo dikkatlice gevşetip çekin hocam mandala dikkat edin açılsın. Bu sette alınanlar anladığım kadarıyla uzatma mantığı bir ucu PSUya diğer ucu olması gereken yere takın başka seçenek yok zaten

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Uğur hocamın söylediği şekilde zor çıkıyor biraz o kablo dikkatlice gevşetip çekin hocam mandala dikkat edin açılsın. Bu sette alınanlar anladığım kadarıyla uzatma mantığı bir ucu PSUya diğer ucu olması gereken yere takın başka seçenek yok zaten
Hocam herşeyi halettim pc yi actim pc bip bip öttü biraz sustu anakertta sarı ışık yaniyo atx imi tam takamadim acaba

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Yok hocam anakart h510m pro
Bu ışık ekran kartı ile ilgili bir şeyler yolunda gitmiyorsa yanar ve bir eksiklik/hata vardır. Bir şeyde temassızlık veya gevşeklik de olabilir. Ekran kartını çıkarıp düzgün şekilde oturtun ve güç bağlantısını tekrar yapın. Ekran kartı ve monitör bağlantısını da bir kontrol edin, kabloyu farklı portlarda deneyin. BIOS'unuz güncel değilse güncelleyin. RAM'ler de sorun yaratıyor olabilir, onları da anakart kitapçığına göre doğru slotlara takın.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Yok hocam bip bip ses geldi ekran yoktu şimdi pc den atx i çıkarıp yine takmayi denicem
Bildiğim kadarıyla ram CPU ve GPU ışığı oluyor anakartlarda hocam 3 bağlantıyı da kontrol etmenizde fayda var işlemci kablosu sol üstte oluyor, ekran kartını ve ramleri de bir sök tak yapıp sorun olmadığından emin olun, sonrasında tekrar deneyin

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bu ışık ekran kartı ile ilgili bir şeyler yolunda gitmiyorsa yanar ve bir eksiklik/hata vardır. Bir şeyde temassızlık veya gevşeklik de olabilir. Ekran kartını çıkarıp düzgün şekilde oturtun ve güç bağlantısını tekrar yapın. Ekran kartı ve monitör bağlantısını da bir kontrol edin, kabloyu farklı portlarda deneyin. BIOS'unuz güncel değilse güncelleyin. RAM'ler de sorun yaratıyor olabilir, onları da anakart kitapçığına göre doğru slotlara takın.
Hocam pc ye beyaz uzatma kabloları aldım sadece onlari taktim

KS

Huso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bildiğim kadarıyla ram CPU ve GPU ışığı oluyor anakartlarda hocam 3 bağlantıyı da kontrol etmenizde fayda var işlemci kablosu sol üstte oluyor, ekran kartını ve ramleri de bir sök tak yapıp sorun olmadığından emin olun, sonrasında tekrar deneyin
Kocam korktum bi an anakart yandı diye taktim çikardım oldu eyvallah hocam

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri