Psu mu Statik elektrik mi

sw1sty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
4-5 gün önce bilgisayar açılmıyordu bios pilini söküp takınca açılmaya başladı ama her açmak için söküp takıyordum.Bugün durduk yere kalıcı olmayan yatay çizgiler çıktı ekran gitti geldi felan bende kapattım sizce ne olmalı kasanın içini temizlerken anakarta takılı olan bir kabloyu çıkmasından felan mı statik elektrik mi psu mu ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Sistem açılmama vs. gibi bir durum ile karşılaştığınız için sorunun güç odaklı değilse kablo vs. olacağını sanmam. Statik olsaydı o zaman boşaltmadan hiç açılmazdı yada ani kapanmalar olurdu hemen. Sorun ya PSU yada diğer bileşenlerden birisi ki GPU yada RAM olma ihtimali yüksek.

KS

sw1sty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ben önce statik diye düşünüyordum çünkü birisi bios pilini çıkartıp takınca statik elektriği gideriyorsun ondan açılıyor dedi ama bugün birde ekranda durduk yere çizgiler çıktı ekran gidip geldi korkup kapattım. eski forum konusuna baktım dalgalanma sebeplerinde psu vardı .Bu arada açılmama şöyle 4 gündür normal açılmıyor pc yi gece kapatıyorum sabah açarken bios pilini çıkartıp takıyorum normal olarak başlat yapıp saati duzeltiyordum taki bugüne kadar

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
BIOS pili ile statik boşalmaz. BIOS sıfırlanır sadece ki buda anakart bazlı sorun olabilir demek oluyor sizin sistemde. Ama öncesinde statik boşaltma için   bu sitedeki yöntemi deneyin belki işe yarar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri