Öneri Psu Önerisi (Kasadan Duman Geldi)

Redmond

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistem
3060 8gb Pny Ekran Kartı
16 GB ram
İ5 12400f
Psu 600w frisby

Yaklaşık olarak 10 gündür bilgisayarımı açmıyordum dün açmam gerekti kasanın tuşuna bastığımda çalışmadı. Belki ev halkından birisi farkında olmadan kablolar ile oynamıştır diyerek fişi çıkartıp geri taktım. Kasanın tuşuna bastığımda bir koku geldi ve duman çıktı ben fişi çekene kadar bilgisayar açıldı yine de ne olur ne olmaz diyerek bilgisayarı kapattım. Kasayı açtığımda yanan bir yer göremedim işin garip yanı kokunun nereden geldiğinide çözemedim. Sistem açıldığı için sorun olmaz diyerek yeniden açtım ve herhangi bir sorun yaşamadım birkaç kişiye sorduğumda herkes psuyu değiştirmem gerektiğini söyledi bu konularda çok fazla bilgim yok.

Sizce sorun psu da mı? Değiştirmem gerekiyorsa marka model öneriniz nedir 550 w mı almalıyım 600w mı? Herkese şimdiden teşekkür ederim.

(Bütçem 2500tl)

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,316
Sistem
3060 8gb Pny Ekran Kartı
16 GB ram
İ5 12400f
Psu 600w frisby

Yaklaşık olarak 10 gündür bilgisayarımı açmıyordum dün açmam gerekti kasanın tuşuna bastığımda çalışmadı. Belki ev halkından birisi farkında olmadan kablolar ile oynamıştır diyerek fişi çıkartıp geri taktım. Kasanın tuşuna bastığımda bir koku geldi ve duman çıktı ben fişi çekene kadar bilgisayar açıldı yine de ne olur ne olmaz diyerek bilgisayarı kapattım. Kasayı açtığımda yanan bir yer göremedim işin garip yanı kokunun nereden geldiğinide çözemedim. Sistem açıldığı için sorun olmaz diyerek yeniden açtım ve herhangi bir sorun yaşamadım birkaç kişiye sorduğumda herkes psuyu değiştirmem gerektiğini söyledi bu konularda çok fazla bilgim yok.

Sizce sorun psu da mı? Değiştirmem gerekiyorsa marka model öneriniz nedir 550 w mı almalıyım 600w mı? Herkese şimdiden teşekkür ederim.

(Bütçem 2500tl)

gereksizlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Sistem
3060 8gb Pny Ekran Kartı
16 GB ram
İ5 12400f
Psu 600w frisby

(Bütçem 2500tl)
(Bütçem 2500tl)
arkadaşım sistemin için +12 kanalından 500w veren bir power yeterli lakin sistemin işlemciyi ve ekran kartı değiştirebilirsin zaman içinde tavsiyem sahibinde sitesinden 2 nci el 700 750w bronz yada gold bir power alın sistem upgrade yaparken power derdiniz olmaz

buda iyi bir seçenek

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri