Psu Tavsiyesi Acillll ( 4-6K Bandında)

fatihyesilbudak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar,

Corsair cx750f 80 bronze psuya sahibim. Ekran kartım 3090 founders edition. Güç tüketimi yükte iken 350 - 400w bandında. Mevcut 750lik psu dan yükte inanılmaz Coil whine sesi geliyor. O yüzden sağlam bir psu almam lazım.

Sistemim,

5700X işlemci - b550m anakart - Nvdia 3090 - 2k monitör - 1 ssd - 1hdd - 240mm sıvı soğutma - 5 fan (rgb) - 16gb ram 3600mhz

1- 850w yada daha üstü olmalı diye düşünüyorum.
2- gold seltifikalı yada daha üstü
3- Modüler olup olmaması pek umrumda değil. Modüler olursa daha iyi olabilir.

Birçok anlamadığım terim var. Japon kapasitör vs gibi. Bilindik markalar ( asus msi sesonic corsair vs olursa daha iyi olur ama deepcool da çok öneren var.)

Dediğim gibi psu için bilgim pek yok yanlış bişey demiş olabilirim şimdiden kusura bakmayın.

Beni bu cw sesinden kurtarın :/

anildemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Merhaba arkadaşlar,

Corsair cx750f 80 bronze psuya sahibim. Ekran kartım 3090 founders edition. Güç tüketimi yükte iken 350 - 400w bandında. Mevcut 750lik psu dan yükte inanılmaz Coil whine sesi geliyor. O yüzden sağlam bir psu almam lazım.

Sistemim,

5700X işlemci - b550m anakart - Nvdia 3090 - 2k monitör - 1 ssd - 1hdd - 240mm sıvı soğutma - 5 fan (rgb) - 16gb ram 3600mhz

1- 850w yada daha üstü olmalı diye düşünüyorum.
2- gold seltifikalı yada daha üstü
3- Modüler olup olmaması pek umrumda değil. Modüler olursa daha iyi olabilir.

Birçok anlamadığım terim var. Japon kapasitör vs gibi. Bilindik markalar ( asus msi sesonic corsair vs olursa daha iyi olur ama deepcool da çok öneren var.)

Dediğim gibi psu için bilgim pek yok yanlış bişey demiş olabilirim şimdiden kusura bakmayın.

Beni bu cw sesinden kurtarın :/
merhaba konudan bağımsız bir şey sormak istiyorum. herhangi bir oyunda özellik pubg diyebilirim bir yerde 250 fps alırken aniden 100-90-80'lere düştüğün oluyor mu?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri