Çözüldü PUABundler Virüs?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

L4z3r

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam Dostlar,

Az önce bilgisayarımda bir şeyler oldu ve bende hemen windows defender ı açtım ve baktım ve puabundler diye bir uygulama varmış ve bu uygulama sorun çıkartıyormuş hemen karantinaya alıp sonra kaldır seçeneğini seçtim.

Sonra bilgisayarda PUABundler diye arattım ve başka bir şey çıkmadı bu ne demek eğer trojansa karantinaya alıp kaldırdığım için bir sorun olur mu kaldırma işlemini sorun çıktıktan 1 dk kadar bir süre içerisinde yaptım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
PUA (Potentially Unwanted Application) takısı sisteminize izinsiz kurulan yazılımlara ve eklentilere denir. Yakalanan ve silinen zararlı sisteminizin ve programların yetkilerini alabilen bir "Truva Atı" olarak bilinir. İyi bir antivirüs yazılımıyla bence sisteminiz baştan aşağı bir taratın. Kaspersky Total Security, Bittefender veya Malwarebytes önerebilirim.

Son düzenleme:
KS

L4z3r

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PUA (Potentially Unwanted Application) takısı sisteminize izinsiz kurulan yazılımlara ve eklentilere denir. Yakalanan ve silinen zararlı sisteminizin ve programların yetkilerini alabilen bir "Truva Atı" olarak bilinir. İyi bir antivirüs yazılımıyla bence sisteminiz baştan aşağı bir taratın. Kaspersky Total Security, Bittefender veya Malwarebytes önerebilirim.
Bu antivirüs sistemlerinin ücretsiz versiyonunu nasıl indirebilirim acaba?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Sorun olmamasına sevindim. İndirdiğiniz şeyleri tarayıcı eklentileri dahi kontrol etmenizi tavsiye ederim öncesinde.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri