Pubg Mobile mouse gecikme sorunu

MehmetKeremÇelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba
Abiler ben pubg mobile oynarken aim gecikme yaşıyorum gameloop emulatörden oynuyorum oyunu
bazı yerlerde gecikme yok bazı bölgelerde var 
sadece pubg mobile de gecikme yaşıyorum
bence mouse de sıkıntı yok çünkü arkadaşımın bilgisayarda denediğimde gecikme olmuyordu 
miramar haritasında daha az gecikme oluyor ve bir buçuk yıl önce gecikme yaşamıyordum 
BİLGİSAYAR ÖZELİKLERİM:İŞEMCİ:İ3 M380M, EKRAN KARTI:NVİDİA 315M,RAM:4GB
çözümünü bilen yazarsa sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Gecikme sorunu pek çok şeyden olabilir. Oyunun güncel sürümünün sizin bileşenleriniz ile uyumsuzluğu veya yetersizliği, internet sorunları, Windows odaklı veya yazılım odaklı bir sorun. Bunların hangisi sebebini anlamak için tek tek bu sorunları çözmeye yönelik işlemler yapmanız gerekecektir. Aşağıda size ilk başta denemeniz gereken şeyleri yazıyorum. Deneyip sonuca bakın.

Aşağıdaki ağ sıfırlama ve Windows kalıntıları temizleme önerilerimi deneyin işe yarayabilir.
  • @echo off
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled
  • del /s /f /q "%userprofile%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "%userprofile%\appdata\local\temp\"*.*
  • exit
Bu işlemleri birkaç yöntem yapabilirsiniz.
  1. Yöntem : Not Defterini açın ve yukarıdaki @echo off ve exit dahil kodların tamamını yazın yada kopyalayın. Daha sonra Dosya > Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat olabilir. Burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız. Siyah DOS ekranı açılacak temizleme işlemi tamamlanacak ve kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlem çok uzun sürerse bir tuşa basıp geçebilirsiniz. İşlemler tamamlanıp siyah pencere kapanınca sistemi yeniden başlatıp ağın gelmesini bekleyin.
  2. Yöntem : Başlata CMD yazın ve Komut İstemini Yönetici Olarak Çalıştırın. Açılan siyah pencerede taskkill /f /im explorer.exe komutunu yazın ve ENTER tuşuna basın. Tüm masaüstü siyaha bürünecek korkmayın. Sonrasında yukarıdaki kod bloğundan @echo off ve exit hariç arasında olan kodları satır satır yazıp her satır sonrasında ENTER tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonrasında masaüstünü geri getirmek için explorer.exe yazın ve ENTER tuşuna basın. Kodları yazdığınız pencereyi kapatmak için exit yazıp ENTER tuşuna basın yada direkt pencereyi X butonundan kapatın.
NOT: del olarak başlayan kodlar temizlik için olan kodlar. Eğer kalıntı dosyalarını silmek istemezseniz o del ile başlayan kodları yazmayabilirsiniz. Ancak silmenizi tavsiye ederim.

Olası Windows sorunlarını gidermek için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.
  • Komut İstemi ekranında ilk önce DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth komutunu girin ve ENTER tuşuna basıp işlemin tamamlanmasını bekleyin. Sonra aynı pencereye DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth komutunu girin ve ENTER tuşuna basın tekrar ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Sonra yine aynı pencereye DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutunu girin ENTER tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Son olarak aynı pencereye SFC /scannow komutunu girip ENTER tuşuna basıp son işlemin tamamlanmasını bekleyin ve tamamlanınca pencereyi kapatabilirsiniz. Sistemi yeniden başlatıp sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

KS

MehmetKeremÇelik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Abi dediklerini denedim de gecikme gitmedi 
Başka oyunlardada gecikme yok
birde dürbün açınca bazı yerlerde gecikme oluyor bazı bölgelerde olmuyor
Emulatör sürümüde güncel

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Başka oyunda yoksa o oyuna özel bir durumdur bu. Disk odaklı bir sorun olabilir. Yani diskte bir yavaşlık yada başka bir sorun varsa haritanın ve nesnelerin yüklenmesini size gecikme olarak yansıtıyor olabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor şuan için. Oyun grafik ayarlarında ve oyunda bir sorun yoksa bu dediğim olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri