pubgdeyken 20 saniyeliğine fps 165 ten 60 a 70 e düşüyo

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
arkadaşlar oyunu gayet güzel oynuyorum bi anda 70 60 a düşüyo fps virüs taraması yaptım sorun yok runtime broker adlı bir dosya ramlerimi cok kullanıyo mesela oyundayken ram kullanımım 33 ise 56 oluyo ve fpsim cok düşüyo malwerbyts ile tarama yaptım bi sorun bulamadı run time brokerlamı alakalı sorun yoksa virüsmü

ipekşakar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Sürücülerin güncel mi?
Sisteminde darboğaz olabilir mi?
Ram tek 8gb ya da tek 16gb mı?

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242

ipekşakar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Sorunun ramden kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Yine de emin olmak için sanal belleği kapatıp o şekilde oynamayı deneyebilirsin. Pubg gibi haritalı oyunlarda bu anlık fps düşüşleri normal aslında.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Sorunun ramden kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Yine de emin olmak için sanal belleği kapatıp o şekilde oynamayı deneyebilirsin. Pubg gibi haritalı oyunlarda bu anlık fps düşüşleri normal aslında.
hocam o ani fps düşüşünde runtime broker adlı uygulama fazla kullanıyodu canlı canlı şahit oldum ve önceden böle bu kadar düşmezdi fps

ramı fazla kullanıyo ve bunda ne yapmam lazım @Çağdaş Işık @mutlu ney yapmam lazım ?

ipekşakar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
tamamen nasıl kapatabilrim

tamamen kapatılmasıda zarar verir diyo ne yapıcam ben :/
Siz onu kapatsanız da otomatik olarak tekrar başlar ama güvenliğinizi riske atmaya gerek yok. Siz ramlere yüklendiğini düşündüğünüz için kapatabilirsiniz dedim.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Siz onu kapatsanız da otomatik olarak tekrar başlar ama güvenliğinizi riske atmaya gerek yok. Siz ramlere yüklendiğini düşündüğünüz için kapatabilirsiniz dedim.
hocam kullanımı düşse kafide net cevap yok şuanlık bekleyeceğim

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
yeni güncelleme de bende birkaç kez fps drop yedim. dediğin uygulama bende calısıyor mu bakayım bi yazarım yine

ipekşakar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
hocam kullanımı düşse kafide net cevap yok şuanlık bekleyeceğim
Net olarak söylüyorum ramden kaynaklı probleminiz yok. Donma/kasma yaşamıyorsanız ram yeterlidir.

o ani fps düşüşünde runtime broker adlı uygulama fazla kullanıyodu
Runtime broker anlık kullanım yapar zaten sürekli olarak işlemcinizi ve raminizi zorlamaz. Fps düşüşü bundan kaynaklı değildir. Yine de kapatmak istiyorsanız kapatın.
Tekrar söylüyorum haritalı oyunlarda anlık fps düşüşü normaldir. Eğer eskiye nazaran daha fazla olduğunu düşünüyorsanız ekran kartı ve işlemci kullanımınızı kontrol edin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri