R3 3300x Overclock Tavsiyesi

EKSELANS023

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
işlemcim plat silikon biosdan pbo açınca stres testinde gördüğüm max değerler 4.446 mhz 1.46V max 68 derece manuel oc yapsam daha iyi olur gibi voltaj değeri yüksek geldi bana ne düşünüyorsunuz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Benzer voltaj ile daha üst frekanslara çıkabilirsiniz. 1.5V sınırını geçmemenizi tavsiye ederim ki 1.46V bile fazla aslında. Bu işlemciyle 4.6GHz OC denemeleri var nette başarılı çalışıyor ama işlemci ve anakart aynı bile olsa silikon ve yonga farkından dolayı direkt şu voltajı deneyin diyemiyorum. Deneyebilirsiniz söylediğim frekansta veya işe yaramazsa işlemciniz kötü silikon kullanıyordur 4.5GHz civarlarını deneyebilirsiniz.

KS

EKSELANS023

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benzer voltaj ile daha üst frekanslara çıkabilirsiniz. 1.5V sınırını geçmemenizi tavsiye ederim ki 1.46V bile fazla aslında. Bu işlemciyle 4.6GHz OC denemeleri var nette başarılı çalışıyor ama işlemci ve anakart aynı bile olsa silikon ve yonga farkından dolayı direkt şu voltajı deneyin diyemiyorum. Deneyebilirsiniz söylediğim frekansta veya işe yaramazsa işlemciniz kötü silikon kullanıyordur 4.5GHz civarlarını deneyebilirsiniz.
Hocam test yaptım plat silikon yazdım zaten konuda

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri