R5 5500 için kule tipi soğutma önerisi

Metaxa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
99
veya düşünüyorum. SE-224-XT'nin daha iyi olduğunu biliyorum fakat aradaki fiyat farkına değer mi? T6 Ultra alırsam yanına almayı da düşünüyorum.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
veya düşünüyorum. SE-224-XT'nin daha iyi olduğunu biliyorum fakat aradaki fiyat farkına değer mi? T6 Ultra alırsam yanına almayı da düşünüyorum.
5500 için çok harcamaya gerek yok diye düşünüyorum zaten çok fazla ısınan bir işlemci değil bence ve her zaman F/P ürünü olarak gördüğüm Snowman T6 Ultra öneririm.
Termal macun olarak da sizin önerdiğiniz Arctic MX-4 öneririm.

KS

Metaxa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
99
5500 için çok harcamaya gerek yok diye düşünüyorum zaten çok fazla ısınan bir işlemci değil bence ve her zaman F/P ürünü olarak gördüğüm Snowman T6 Ultra öneririm.
Termal macun olarak da sizin önerdiğiniz Arctic MX-4 öneririm.
Evet, ben de öyle düşünüyorum fakat ileride işlemcimi (en az 8-9 ay sonra) 5600 yaparsam nasıl olur diye düşünüyorum.

KS

Metaxa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
99
5600x'e kadar Snowman sana yeter hocam 5600x'de de yeter ama sıvı soğutma yada daha kaliteli kule tipi seçilmeli.
Fan sesi ile ilgili birçok şikayet var. Bir de T6 Ultra + MX-4 530 TL tutuyor. SE 224 XT 740 TL. Arada 210 TL fark var. SE 224 XT alırsam MX-4 almayacağım. Sizce bu 210 TL fark verilip alınır mı yoksa T6 Ultra + MX-4 mü alayım?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Fan sesi ile ilgili birçok şikayet var. Bir de T6 Ultra + MX-4 530 TL tutuyor. SE 224 XT 740 TL. Arada 210 TL fark var. SE 224 XT alırsam MX-4 almayacağım. Sizce bu 210 TL fark verilip alınır mı yoksa T6 Ultra + MX-4 mü alayım?
Evet ses ile ilgili şikayetleri var ama iyi soğutuyor bence kule tipi soğutucuya çok para vermeye gerek yok.
Termal macunda kalitesiz olursa bir işe yaramaz.
Bu iki parça iyi olursa/uyumlu olursa daha iyi performans alırsınız.
Çoğu kişiye önerdim ve aldıklarında kulaklık taktığımda fark etmiyorum diye bir geri dönüş oldu.

KS

Metaxa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
99
Evet ses ile ilgili şikayetleri var ama iyi soğutuyor bence kule tipi soğutucuya çok para vermeye gerek yok.
Termal macunda kalitesiz olursa bir işe yaramaz.
Bu iki parça iyi olursa/uyumlu olursa daha iyi performans alırsınız.
Çoğu kişiye önerdim ve aldıklarında kulaklık taktığımda fark etmiyorum diye bir geri dönüş oldu.
"AMD İŞLEMCİLER İÇİN ANAKARTIN ORJİNAL TIRNAKLARI OLMASI GEREKMEKTEDİR"

T6 Ultra için böyle bir bilgi yer alıyor. B450M K-II anakartında orjinal tırnaklar var mı?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
"AMD İŞLEMCİLER İÇİN ANAKARTIN ORJİNAL TIRNAKLARI OLMASI GEREKMEKTEDİR"

T6 Ultra için böyle bir bilgi yer alıyor. B450M K-II anakartında orjinal tırnaklar var mı?
Aparat dediği aşağıdaki belirttiğim yerler herhalde zaten AM4 uyumlu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    113.9 KB · Görüntüleme: 9
KS

Metaxa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
99
Aparat dediği aşağıdaki belirttiğim yerler herhalde zaten AM4 uyumlu.
Anladım.

Dediğim gibi arada 200 TL'lik bir fark var. Bu fark verilir mi? Fan sesinden dolayı şüpheliyim. Şimdi bu 200 TL'lik fark ilerde daha büyük farklara yol açacak.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Anladım.

Dediğim gibi arada 200 TL'lik bir fark var. Bu fark verilir mi? Fan sesinden dolayı şüpheliyim. Şimdi bu 200 TL'lik fark ilerde daha büyük farklara yol açacak.
Birde şöyle düşünü eğer termal macun iyi değilse 2-3 ay sonra kendi işini yapamayacak hale gelecek tercih sizin.
Ben T6 Ultra - MX tercih ederim.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Evet, ben de öyle düşünüyorum fakat ileride işlemcimi (en az 8-9 ay sonra) 5600 yaparsam nasıl olur diye düşünüyorum.

Yeterli olur, zaten benim bununla ilgili yorumlarımı biliyorsun. :LOL:
Ayrıca şöyle düşünmek gerek. MX4 129 TL civarında satılıyor.
Kutudan çıkan ücretsiz macun 6.63W/m-k // MX4 8.5 W/m-k
Yani kutudan çıkan ücretsiz macun da o kadar kötü değil.
400'e hem 6 bakır boru + 2 fan olan soğutucu alıyorsun, hem de 6.63'lük macun alıyorsun.
E soğutucunun performansı da gayet iyi. O yüzden T6 gayet iyi. Bedavadan biraz pahalı yani.

KS

Metaxa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
99
Birde şöyle düşünü eğer termal macun iyi değilse 2-3 ay sonra kendi işini yapamayacak hale gelecek tercih sizin.
Ben T6 Ultra - MX tercih ederim.
Termal macunun iyi olduğu söyleniliyor.
Yeterli olur, zaten benim bununla ilgili yorumlarımı biliyorsun. :LOL:
Ayrıca şöyle düşünmek gerek. MX4 129 TL civarında satılıyor.
Kutudan çıkan ücretsiz macun 6.63W/m-k // MX4 8.5 W/m-k
Yani kutudan çıkan ücretsiz macun da o kadar kötü değil.
400'e hem 6 bakır boru + 2 fan olan soğutucu alıyorsun, hem de 6.63'lük macun alıyorsun.
E soğutucunun performansı da gayet iyi. O yüzden T6 gayet iyi. Bedavadan biraz pahalı yani.
Senin düşüncelerini biliyorum :D Kutudan çıkan macunu sürmeyi düşünmüyorum, MX-4 kullanacağım. 6 bakır boru ve 2 fan gayet iyi fakat SE-224-XT'nin malzeme kalitesi, sesi ve soğutma performansı daha iyi diye biliyorum. İki ucu değnek misali, çok aradayım...

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Termal macunun iyi olduğu söyleniliyor.

Senin düşüncelerini biliyorum :D Kutudan çıkan macunu sürmeyi düşünmüyorum, MX-4 kullanacağım. 6 bakır boru ve 2 fan gayet iyi fakat SE-224-XT'nin malzeme kalitesi, sesi ve soğutma performansı daha iyi diye biliyorum. İki ucu değnek misali, çok aradayım...

T6 Ultra'yı alacaksın. PC'yi çalıştırana kadar hep bu düşüncede olacaksın.
Sonra sistem başlayınca diyeceksin ki "lan hiç anlattıkları gibi değilmiş, 400 verdim buna, iyi ki almışım"

KS

Metaxa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
99
T6 Ultra'yı alacaksın. PC'yi çalıştırana kadar hep bu düşüncede olacaksın.
Sonra sistem başlayınca diyeceksin ki "lan hiç anlattıkları gibi değilmiş, 400 verdim buna, iyi ki almışım"

Kasayı neden daha ucuz olan Amazon'dan almıyorsun diye sorma, çünkü geç geliyor. En geç yarın akşam siparişleri vereceğim. İstanbul'dayım ve Düzce'ye sipariş vereceğim. En erken Cumartesi günü getiriyor. Ben de sadece Cuma günü müsaitim o yüzden yapacak bir şey yok. Ekleme/çıkarma yapmak istediğiniz alan var mı? Hâlâ bütçem mevcut.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Kasayı neden daha ucuz olan Amazon'dan almıyorsun diye sorma, çünkü geç geliyor.

Bugün 25'i oldu, 26'sı teslim tarihi.
Yani sabah kargoya verecekler, ertesi gün teslim edilecek.
1666644884178.png

Bence bu şekilde gayet iyi. Şimdiden hayırlı olsun.

KS

Metaxa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
99
Amazon kargo tarihlerinde düzenleme yapıyordu.
İletişime geçip teslimatı başka güne belirleyemez misin?
Merve Nur | Müşteri Hizmetleri
Adresinizi girdiginizde tahmini teslimat tarihiniz sağ tarafta yer alacvaktır
o tarihte teslim edilecektir
Mutlaka o tarihe göre sipariş vermenizi rica edeceğim

Böyle bir yanıt aldım.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Merve Nur | Müşteri Hizmetleri
Adresinizi girdiginizde tahmini teslimat tarihiniz sağ tarafta yer alacvaktır
o tarihte teslim edilecektir
Mutlaka o tarihe göre sipariş vermenizi rica edeceğim

Böyle bir yanıt aldım.

Ben çok sık sipariş veriyorum. Gelmeden önce beni arıyorlar.
"Adresinizde misiniz? Eğer uygunsanız ekiplerimiz teslim edecek" falan diyorlar.
Değilsen ona göre teslim ediyorlar. Ben hep uygun olduğum için botu pek dinlemiyorum.

KS

Metaxa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
99
Ben çok sık sipariş veriyorum. Gelmeden önce beni arıyorlar.
"Adresinizde misiniz? Eğer uygunsanız ekiplerimiz teslim edecek" falan diyorlar.
Değilsen ona göre teslim ediyorlar. Ben hep uygun olduğum için botu pek dinlemiyorum.
Riske atamam maalesef, yapacak bir şeyim yok. Güç kaynağını stoğu 3 adet kalmış. Yarın akşam 17:00'a kadar bitmez diye tahmin ediyorum?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri