R5 5500 Overclock Için Yardım Eder Misiniz

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
İyi geceler, bu yaz işlemci + GPU yükselticem ancak işlemcimin sınırlarını zorlamak istiyorum max neler yapabilir görmek istiyorum (Tabiki stabil bir şekilde). Bu yüzden Overclock etmeyi istedim çok detaylı bilmediğimden şuanlık 4.4 mhz çıkarıp Voltajı değiştirmedim. Bios üzerinden detaylı ince ayar yaparak nasıl overclock yapabilirim ve daha ne kadar zorlayabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim sistemim imzamda mevcut.

zynlhzr34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
youtubede bu konu hakkında cok fazla video var , izleyerek risksiz şekilde yapabilirsin.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,196
Öncelikle Cinebench uygulamasını indirmenizi tavsiye ederim. Overclock yaptıktan sonra aradaki performans artışını görüp , değer mi değmez mi diye karar vermek için.

Bios menüsüne geldiğinizde şuan 4.4GHz ise 4.5 yapabilirsiniz. Aynı işlemcide bile farklı sonuçlar olabildiği için deneme yanılma yoluyla en iyi değeri bulmanız daha iyi olur. 4.5GHz İle sistem açılmıyorsa voltaj yerine gelip "+" tuşuna basıp da deneyebilirsiniz. Eğer olmadı , sistem açılmıyorsa Bios pilini sistem kapalıyken söküp takmanız yeterli olur. Ayarlar sıfırlanır ve PC açılır.

KS

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Öncelikle Cinebench uygulamasını indirmenizi tavsiye ederim. Overclock yaptıktan sonra aradaki performans artışını görüp , değer mi değmez mi diye karar vermek için.

Bios menüsüne geldiğinizde şuan 4.4GHz ise 4.5 yapabilirsiniz. Aynı işlemcide bile farklı sonuçlar olabildiği için deneme yanılma yoluyla en iyi değeri bulmanız daha iyi olur. 4.5GHz İle sistem açılmıyorsa voltaj yerine gelip "+" tuşuna basıp da deneyebilirsiniz. Eğer olmadı , sistem açılmıyorsa Bios pilini sistem kapalıyken söküp takmanız yeterli olur. Ayarlar sıfırlanır ve PC açılır.
Bios üzerinden oc için bir ayarı açmam vs gerekiyor mu? Bir de 3.8den 4.4e çıkardım daha fazla çıkarmaya çalışırsam sorun olmaz değil mi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri