Yardım R5 5600 Işlemcinin Boştayken 80-90 Derece Olması

dexmete

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
105
İşlemcimiz aynı stock fan kullanıyorsan 80-90 normal dereceler ben Tray olarak aldım Hava Soğutma taktım değerler 60-65 civarı derecelerde uygun fiyatlı hava soğutucu almanı öneririm
Arkadaş 240 mm sıvı soğutma kullanıyor zaten konuyu okursanız görürsünüz. Ona rağmen sıcaklıklar bu şekilde

KS

oceansky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hocam sıvı soğutmanın koruma bandını sökmemiş olabilir misiniz ?

Aynı durumu yaşadım başlangıçta 60 70 derece sonrasında 80 90 95 derecelere çıktı baktığımda koruma bandını sökmemişim :D
Hocam kasayı açıp baktım soğutucuda gözle görünür bir yerinde bant göremedim. İçini bilemem tabii

Emirhanbayramf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
108
Hocam kasayı açıp baktım soğutucuda gözle görünür bir yerinde bant göremedim. İçini bilemem tabii
Anladım içinde işlemciye temas eden kısmında ki koruyucu bantdan bahsediyorum.

240 MM sıvı soğutucu kullanıyorum 65 dereceyi geçtiğini görmedim yüksek ihtimalle içindeki bant buna sebep.

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Yaklaşık 3 hafta önce gamegaraj üzerinden bir sistem topladım. R5 5600 CPU ve soğutucu olarak cougar Aqua 240mm sıvı soğutma kullanıyorum İlk açılışta CPU sıcaklığı 70'den başlayıp 100'e doğru çıkıyor. Sıcaklığı Core Temp uygulamasından takip ediyorum. Fakat GeForce Experience ve Görev Yöneticisi Performans ekranında CPU Kullanımı %15'i geçmiyor. Açılıştan en geç 5 dakika sonra eski değerlere dönüyor ve fan yavaşlıyor. Gamegaraj ile iletişime geçtiğimde sorun olmayacağını söylediler fakat biraz ürkütüyor bu durum. Sizce bu durum normal mi sorun yaratır mı?
hocam birde nzxt cam ve occt indirir misiniz emin olalım sıcaklık değerlerinden

KS

oceansky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
hocam birde nzxt cam ve occt indirir misiniz emin olalım sıcaklık değerlerinden
Hocam occt ile test başlattım şimdi CPU %100 kullanıyor 48 dereceyi geçmedi. Nzxt Cam ile de aynı değer gözüküyor %100 kullanım ve 48 derece

Anladım içinde işlemciye temas eden kısmında ki koruyucu bantdan bahsediyorum.

240 MM sıvı soğutucu kullanıyorum 65 dereceyi geçtiğini görmedim yüksek ihtimalle içindeki bant buna sebep.
İçine bakmadım bakıp geri dönüş sağlarım

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Hocam occt ile test başlattım şimdi CPU %100 kullanıyor 48 dereceyi geçmedi. Nzxt Cam ile de aynı değer gözüküyor %100 kullanım ve 48 derece

İçine bakmadım bakıp geri dönüş sağlarım
test ettiğiniz uygulama mı acaba yanlış gösterdi diyeceğim de emin değilim

KS

oceansky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hatalı bilgi veriyor. Özellikle Speccy.
Hocam sistemi yeni başlattım. nzxt ve occt ile değerler alıyorum. Verdiği değerleri aşağıya bırakıyorum. 1 dakika önce bu verilerdeyken, ben bu yazıyı yazıyorken şu an 34 dereceye indi.

Ekli dosyalar

• Ekran 2Alıntısı.PNG
    Ekran 2Alıntısı.PNG
    62 KB · Görüntüleme: 24

ByPaRaMeDiC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
MSI 360R sıvı soğutmam vardı. Hocam bi anda boşta 70-80 dereceleri görmeye başladım. Tarayıcıyı açınca bile 100 derece oluyordu. Garantiye yolladım değiştirdiler. Bence sıvı soğutmada bir sıkıntı var gibi. İleriki zamanlarda sorun çıkarabilir.

KS

oceansky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Şuan olumsuz bir durum gözükmüyor
Hocam %3 kullanımda 85 derece normal mi? oyun oynarken bile 60 dereceyi geçmiyor. Sadece pc başlangıcında %3-%15 arası bir kullanımda bu 70 dereceden başlayarak kademeli olarak 100 dereceye geliyor.

MSI 360R sıvı soğutmam vardı. Hocam bi anda boşta 70-80 dereceleri görmeye başladım. Tarayıcıyı açınca bile 100 derece oluyordu. Garantiye yolladım değiştirdiler. Bence sıvı soğutmada bir sıkıntı var gibi. İleriki zamanlarda sorun çıkarabilir.
Gamegaraj ile iletişime geçtim sağolsunlar hızlı bir biçimde geri dönüş sağladılar. En kısa sürede garantiye göndereceğim. Rica etsem özelden bir kaç sorum olacak yazabilir miyim?

Emirhanbayramf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
108
Hocam %3 kullanımda 85 derece normal mi? oyun oynarken bile 60 dereceyi geçmiyor. Sadece pc başlangıcında %3-%15 arası bir kullanımda bu 70 dereceden başlayarak kademeli olarak 100 dereceye geliyor.

Gamegaraj ile iletişime geçtim sağolsunlar hızlı bir biçimde geri dönüş sağladılar. En kısa sürede garantiye göndereceğim. Rica etsem özelden bir kaç sorum olacak yazabilir miyim?
Görsele dikkat etmemiştim. Pardon hocam.

Arda Taşkın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Yaklaşık 3 hafta önce gamegaraj üzerinden bir sistem topladım. R5 5600 CPU ve soğutucu olarak cougar Aqua 240mm sıvı soğutma kullanıyorum İlk açılışta CPU sıcaklığı 70'den başlayıp 100'e doğru çıkıyor. Sıcaklığı Core Temp uygulamasından takip ediyorum. Fakat GeForce Experience ve Görev Yöneticisi Performans ekranında CPU Kullanımı %15'i geçmiyor. Açılıştan en geç 5 dakika sonra eski değerlere dönüyor ve fan yavaşlıyor. Gamegaraj ile iletişime geçtiğimde sorun olmayacağını söylediler fakat biraz ürkütüyor bu durum. Sizce bu durum normal mi sorun yaratır mı?
hocam kesinlik le normal deyil bende de aynı işlemci var benim kide aşırı ısınıyodu 240mm sıvı soğutucu aldım sonra kendine geldi ama kesinlik le a normal bi durum geri gönder

.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri