R5 5600X 95 Derece

okankayci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
The last of us oynayayım dedim ve ne göreyim işlemci 95 derecelerde stok soğutucu yetersiz bunu biliyorum daha önce 88 dereceleri falan görmüştüm normal karşılamıştım fakat 95 derece biraz fazla değilmi sıvı soğutma şart sanırım.

Sıvı soğutma ile kaç derece düşürebilirim ?
Dark X-Force kasam mevcut f/p olarak ne önerirsiniz ?

MEDAXs

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
The last of us oynayayım dedim ve ne göreyim işlemci 95 derecelerde stok soğutucu yetersiz bunu biliyorum daha önce 88 dereceleri falan görmüştüm normal karşılamıştım fakat 95 derece biraz fazla değilmi sıvı soğutma şart sanırım.

5600x işlemcim için Artic freezer espor duo kullanıyotum oyunlarda 55 65 arası geziyor. Video render yaparken max 79 derece. Sıvı sogutma tehlikeli ve az ömürlü geliyor bana. kaçak olmasından korkuyorum kule tipi işimi görüyor. Fiyat konusundada neredeyse yarı yarıya.

KS

okankayci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
5600x işlemcim için Artic freezer espor duo kullanıyotum oyunlarda 55 65 arası geziyor. Video render yaparken max 79 derece. Sıvı sogutma tehlikeli ve az ömürlü geliyor bana. kaçak olmasından korkuyorum kule tipi işimi görüyor. Fiyat konusundada neredeyse yarı yarıya.
Pek anlamıyorum soğutma ürünlerinden hocam bu tarz sıvı soğutlamalardada kaçak durumu olurmu ? Şu döşenenlerde denk gelmiştim ama linkteki taz olanlarda duymamıştım

MEDAXs

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Pek anlamıyorum soğutma ürünlerinden hocam bu tarz sıvı soğutlamalardada kaçak durumu olurmu ? Şu döşenenlerde denk gelmiştim ama linkteki taz olanlarda duymamıştım
Bunlar hazır sıvı soğutma siz zatece sisteme yerleştırmeniz lazım. Ama uzun süreli render veya iş yapmıyorsanız 1500tl tlik kule tipi sogutucu işinizi görür ve daha rahat takarsınız sisteme.

KS

okankayci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
Bunlar hazır sıvı soğutma siz zatece sisteme yerleştırmeniz lazım. Ama uzun süreli render veya iş yapmıyorsanız 1500tl tlik kule tipi sogutucu işinizi görür ve daha rahat takarsınız sisteme.
montaj konusunda sorun değil hocam aşırı oyun oynuyorum render falan pek kullanmıyorum açıkçası

onurilex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
35
montaj konusunda sorun değil hocam aşırı oyun oynuyorum render falan pek kullanmıyorum açıkçası
sıvı soğutma kime sorsam yok diyor bence kule tipi bir soğutma al ryzen 5600x için çok oyun oynuyorsan bu normal birde hikayeli ve ağır oyunlarsa tabiki zorlar

MEDAXs

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Senin için en iyisi artic freezer duo hocam. Hem sessiz sıvı soğutucuda pompa sesi ratasız edebilir seni. Görsel güzel gözüksün diyorsan sıvı soğutucu al ama sadece oyun oynuyirsanız 65derece üstünü görmezsiniz kule tipi ile

20230601_001931.jpg

KS

okankayci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
sıvı soğutma kime sorsam yok diyor bence kule tipi bir soğutma al ryzen 5600x için çok oyun oynuyorsan bu normal birde hikayeli ve ağır oyunlarsa tabiki zorlar
çok hoş gözüküyor açıkçası neden önerilmiyor ki

Senin için en iyisi artic freezer duo hocam. Hem sessiz sıvı soğutucuda pompa sesi ratasız edebilir seni. Görsel güzel gözüksün diyorsan sıvı soğutucu al ama sadece oyun oynuyirsanız 65derece üstünü görmezsiniz kule tipi ile

Ekli dosyayı görüntüle 21889

Ekli dosyayı görüntüle 21889
rgb model olarak ne önerirsiniz
Arctic Freezer 50 TR RGB İşlemci Soğutucu nasıl olur

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,123
sıvı istiyorum açıkçası ama sorun yaratacak ömrü kısa olacaksa bilemedim hangisi mantıklı. şu bir gerçekse oyun oynuyorum pcde geçen zamanın %90ı oyun
Hava daha mantıklı sıvı soğutucu boş masraf 240 için en az 3k çıkarman lazım kafadan

MinasXgod

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
79
Aynı işlemci aynı soğutucuyu kullanıyorum dediğiniz derecelerde takılıyorum arkadaşlara önermekten dilimde tüy bitti takılmış akıllarına bi sıvı soğutucu kapılıp gidiyorlar. Uzun ömürlü olsun risksiz olsun diyorsan kule tipi der geçerim. Umarım insanlarımız anlarla kuletipinin kıymetini.

bu model nasıl rgb olması güzel
Aman hocam o soğutucu TR işlemci için sana uymaz alma teşir ürün bide geride almazlar

Overlowz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

bende de aynı işlemci vardı termal macunu değiştirdim bıos tan 100 V enerjisini düşürdüm en fazla 75 gördü
fps düşüşü de yaşamadım ama sıvı soğuma bu işlemci de gerekli bir şey
ayrıca kasanın hava akışı da iyimi dikkat et

KS

okankayci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
Aynı işlemci aynı soğutucuyu kullanıyorum dediğiniz derecelerde takılıyorum arkadaşlara önermekten dilimde tüy bitti takılmış akıllarına bi sıvı soğutucu kapılıp gidiyorlar. Uzun ömürlü olsun risksiz olsun diyorsan kule tipi der geçerim. Umarım insanlarımız anlarla kuletipinin kıymetini.

Aman hocam o soğutucu TR işlemci için sana uymaz alma teşir ürün bide geride almazlar
hocam haklısınız almışken sırt güzel gözüküyor diye sıvı soğutma istemiştim ama cidden bu soğutucu baya iyimiş fakat argb destekli bir model öneriniz varsa çok güzel olur yoksa soğutucu cidden güzel

Bunu alma Bunu al
rgb desteği olsa keşke

bende de aynı işlemci vardı termal macunu değiştirdim bıos tan 100 V enerjisini düşürdüm en fazla 75 gördü
fps düşüşü de yaşamadım ama sıvı soğuma bu işlemci de gerekli bir şey
ayrıca kasanın hava akışı da iyimi dikkat et
daha önce bi videoda görmüştüm ama denemedim hiç

MinasXgod

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
79
hocam haklısınız almışken sırt güzel gözüküyor diye sıvı soğutma istemiştim ama cidden bu soğutucu baya iyimiş fakat argb destekli bir model öneriniz varsa çok güzel olur yoksa soğutucu cidden güzel

rgb desteği olsa keşke

daha önce bi videoda görmüştüm ama denemedim hiç
RGB gösteriş mi yoksa performans mı tarafını seç hocam. Benim kasa bu bence kırmızı olduğu için zaten rgb gibi
IMG_20230411_213509.jpg

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Bende Arctic 34 Duo kullanıyorum R5 5600'de. 65 derece de tutuyor maksimum. Rgb'ye takılmaya gerek yok bence, performansı da önemli. Görünüm olarak da gayet şık bir soğutucu bence.

Ekli dosyalar

• 20230601_185318.jpg
    20230601_185318.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 12
  • 20230601_185325.jpg
    20230601_185325.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 12

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri