R6 oyununda alınan yazılımsal sorun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

msiarmor06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle iyi forumlar, konuyu yanlış yere açmış olabilirim fakat kendi sıkıntım için bir yer bulamadım. Yalnızca rainbow six siege oynarken -yaklaşık olarak 1000 saat oynadım- bir hata aldım. "Memory Corrupted" şeklinde bir hata idi. Donanım ile ilgili bir sıkıntı olduğunu sandım fakat cb77, GTAV, pes21 gibi oyunlarda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Oyunu silip tekrar da kurdum fakat hala aynı sıkıntıyı alıyorum. Çözmemin bir yolu var mıdır? Sistemim oyun için fazlasıyla yeterli ayrıca konu başında belirttiğim gibi bu sistem ile 1000 saat oynadım.

https://hizliresim.com/SyCwvs

Linkte resmini verdiğim hata

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Verilen hata bellek hatası ama başka oyunda yoksa sorun bellek değildir. Çoğu forumda ve battleye sayfalarında Windows 10 1903 sürümü kullanıyorsanız bu hatanın bu sürüme özel olduğu belirtilmiş. Yani sizde bu Windows sürümünü kullanıyorsanız en güncel sürüme geçmenizi tavsiye ederim. Başka bir kesin çözüm yolu bulamadım.

Biraz araştırdım ve oyunun kendi sayfasındaki çözüm önerilerinde şunları buldum ama denemiş olabilirsiniz. İnternet sürücü güncellemeleriniz varsa yapın ve oyunu tekrar kurmayı deneyin. İşe yaramaz ise oyunu farklı bir diske kurun. Yönetici hesabında değilseniz yönetici hesabına geçin yazılmış. Bunları bir kontrol edin derim.

KS

msiarmor06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows sürümüm 1909. farklı diske kurmayı deneyebilirim fakat internet sürücü güncellemeleri derken neyden bahsettiğinizi anlamadım. Onu da deneyeyim olmazsa yapacak bir şey yok. Benim yaptığım araştırmada da windowsa temiz kurulum yapın diyorlardı. İnternet sürücü güncellemesi nedir ve nasıl yapılır kısaca bahsederseniz gerisini ben hallederim. Şimdiden teşekkür ederim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
1909 içinde sorun var mı bilmiyorum ama genelde gördüğüm güncel sürüm Windows ile bu sorunu yaşayan görmedim.

İnternet sürücünüz güncel değilse güncelleyin dedim. Windows Güncelleştirmerlerini kontrol edin o genelde günceller ama eski bir şey ise güncellemeyebilir veya bazen yeni bir sistem olsa bile Windows güncellemeleri bulamıyor bazı sürücüleri o zaman IOBit Driver Booster gibi bir yazılım kullanın güncelleme ve eksik sürücüler için.

KS

msiarmor06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ve Uğur Bey öncelikle merhabalar, uzun zamandır çözemediğim ve her yolu denediğim hatayı bugün çözdüm. İnatla diskimden şüphelenmiştim ve birçok test yaptım sıkıntı olmadığını gördüm. Oyunu defalarca sildim yükledim yine olmadı. Battle eye'ı whitelist'e ekledim daha sonrasında onu sildim kurdum olmadı. Modem ayarlarından sıkıntı olabilir dediler. Portları ile oynadım olmadı fakat bugün windowsun yeni güncellemesi geldi. Her daim en son sürümü kullanmama rağmen sıkıntı vardı. Fakat bugünkü güncellemeyi kurduğumda sorun düzeldi. İlgileriniz için teşekkür ediyorum ve eğer birinin başına böyle bir sıkıntı gelirse dediğim yöntemleri denedikten sonra olacak tek çözümün bu olduğunu belirtmek istiyorum. Kendinize dikkat edin, iyi forumlar.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sonucu paylaştığınız için teşekkürler. Ayrıca çözdüğünüze sevindim ki sorun bariz yazılım odaklıymış oda güncelleme sonrası çözülmesiyle kendisini belli etmiş.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri