R7 4800H sıcaklık dalgalanması...

CAESAR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemcimde anlayamadığım bir problem var. Ben geceleri oyun indirirken bilgisayarı bırakır yatardım, fan sesini duymazdım bile, bu gece indirirken fanlar bariz bir şekilde duyuluyordu. MSI Afterburner'da sıcaklığa baktığımda 55-60 dolaylarında geziyordu. Normalde 40 küsurlerde geziyordu. Görev yöneticisinden GHz'e baktım: 2.7 civarlarından birden 3.5 gibi sayılara çıkıyordu ve bu artışla 10 derece sıcaklık artışı oluyordu. Yani sıcaklık 55 civarlarından 48'e falan düşüyor sonra birden GHz fırlayınca 10 derece birden artıyor. Ne yapmam lazım?

Bilgisayar özellikleri:
Lenovo Ideapad Gaming 3
R7 4800H.
1650 Ti.
16 GB RAM.
512 GB SSD.

İsteyen olursa video ve resim atabilirim.

Ahmetzkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
CAESAR' Alıntı:
İşlemcimde anlayamadığım bir problem var. Ben geceleri oyun indirirken bilgisayarı bırakır yatardım, fan sesini duymazdım bile, bu gece indirirken fanlar bariz bir şekilde duyuluyordu. MSI Afterburner'da sıcaklığa baktığımda 55-60 dolaylarında geziyordu. Normalde 40 küsurlerde geziyordu. Görev yöneticisinden GHz'e baktım: 2.7 civarlarından birden 3.5 gibi sayılara çıkıyordu ve bu artışla 10 derece sıcaklık artışı oluyordu. Yani sıcaklık 55 civarlarından 48'e falan düşüyor sonra birden GHz fırlayınca 10 derece birden artıyor. Ne yapmam lazım?

Bilgisayar özellikleri:
Lenovo Ideapad Gaming 3
R7 4800H.
1650 Ti.
16 GB RAM.
512 GB SSD.

Arkaplanda bir şey açık kalıyor olabilir.Görev yöneticisinden sınıflandırıp bakın bi.

KS

CAESAR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ahmetzkan' Alıntı:
CAESAR' Alıntı:

Bilgisayar özellikleri:
Lenovo Ideapad Gaming 3
R7 4800H.
1650 Ti.
16 GB RAM.
512 GB SSD.

Arkaplanda bir şey açık kalıyor olabilir.Görev yöneticisinden sınıflandırıp bakın bi.

Hocam baktım zaten.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İndirdiğiniz oyun aynı anda indirilip açılıp kuruluyor olabilir. Farklı oyun indirmelerinde yada farklı platformlarda Epic mesela benzer sonuçlar almıyorsanız sorun o oyuna özeldir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri