R7 5700X bu fiyat bandında alınmalı mı?

Kreator

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
4900-5000 TL civarlarında bulunabiliyor. Şu an dolar yükselişte, bazı yerlerde gördüğüm kadarıyla adamlar indirime koydukları ürünlerin, indirimlerine dahi zam yapmışlar, bu biraz komik bir durum. Cidden bilgisi olan birileri aydınlatabilirse beni sevinirim. Beklemeli mi? Alınmalı mı? Her iki türlüde kumar.

KS

Kreator

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
12600K daha mantıklı bir tercih olur. Ancak anakart tarafında pahalı olacaktır bilginiz olsun.
Elimde Asus Rog B550E Gaming Anakart var. Sistemi kendim topluyorum. Normalde niyetim 5600X almaktı, ta ki 5600 çıkana kadar. Çekirdek sayısından dolayı almışken 5700X almak istedim, indirim bekleyecektim ama son durumda ki belirsizlik beni biraz korkuttu. 5600 ile 5600X arasında 1000 TL fiyat farkı varken, 5600X ile 5700X arasında 300-400 lira oynuyor. O yüzden seçimimi 5600 yada 5700X'den yana yapmak istedim. Siz zaten bunları benden daha iyi biliyorsunuz hocam ne yapmak daha mantıklı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
O halde 5700X idealdir ama fiyatlar konusunda ben bir şey diyemem. Tamamen size kalmış bir durum. Bu ay 19 mayıs var belki indirim olabilir ama bu bekleyin tavsiyesi değil. Sadece söyledim.

KS

Kreator

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
O halde 5700X idealdir ama fiyatlar konusunda ben bir şey diyemem. Tamamen size kalmış bir durum. Bu ay 19 mayıs var belki indirim olabilir ama bu bekleyin tavsiyesi değil. Sadece söyledim.
Tabi ki hocam alıp almamak bana kalmış bir durum, fakat inanın takip ettiğim nadir kanallardan bir tanesisiniz ve bende bu konularda aşırı bilgisiz birisiyim. Hayatımda ilk defa bilgisayar topluyorum ney nasıl şekilde olmalı çok az bilgim var. Bu yüzden hem parça konusunda hem de ekonominin ilerleyişi ve bu parçalara kısa ve uzun vadede nasıl etki eder bir fikriniz olduğunu düşünüyorum. Fikrinizi de öğrenmek isterim açıkçası.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Şahsi fikrim yakın zamanda olmasa bile sene sonuna doğru fiyatların düşeceği yönünde işlemci konusunda. Sebebi yeni seri işlemciler yolda yıl sonunda görürüz onları. Tabi dolar ve ülke şartları tam tersi yönde ilerlemezse.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri